TFF, Galatasaray maçındaki hataları tespit etti! Serkan Çınar... - Fotomaç
20 Mayıs 2019, Pazartesi

TFF, Galatasaray maçındaki hataları tespit etti! Serkan Çınar...

Futbol kamuoyu iki gündür Çaykur Rizespor - Galatasaray maçının hakemi Serkan Çınar'ı konuşuyor. Kötü yönetimiyle başta Çaykur Rizespor olmak üzere, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da sert tepkisini çeken Çınar, MHK'yı da oldukça zor duruma düşürdü. TFF ise Serkan Çınar'ın hatalarını tespit etti ve kararını verdi... İşte gündemi meşgul eden olayın perde arkası ve TFF'nin konuya dair tasarrufu:

43 yaşındaki hakem, Galatasaraylı Emre Akbaba'nın ayağının kırıldığı pozisyonda Çaykur Rizesporlu Samudio'ya kırmızı kartını çıkarmıştı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bu pozisyonun yanı sıra genel yönetimi de Rize cephesi ve farklı birçok otoriteden geçersiz not alan orta hakem Serkan Çınar'ın hatalı olduğu belirlendi.

Konuyla ilgili maçın tekrarı için TFF'ye başvuruda bulunacaklarını duyuran Rizespor yönetimi ise çok öfkeli...

70. dakikadaki bu pozisyon sebebiyle VAR'dan Çınar'a herhangi bir ikaz gelmediği, tecrübeli hakemin tamamen kendi iradesiyle monitöre giderek kırmızıya hükmettiği ortaya çıktı.

GALATASARAY MAÇI TEKRARLANIYOR MU? HABER İÇİN TIKLAYIN...

PENALTIDA YANLIŞ KARAR

Ayrıca ilk penaltı kararında VAR'ın yanlış kamera açısı seçmesi, Çınar'ın da başka bir görüntü istememesi yüzünden ciddi bir hata yaptığı belirtildi.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN