Şikayete gidiyor! Olay adam Mbaye Diagne şimdi de... - Son dakika Galatasaray haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
03 Nisan 2020, Cuma

Şikayete gidiyor! Olay adam Mbaye Diagne şimdi de...

Sezon başında Galatasaray'dan ayrılarak Belçika ekibi Club Brugge'a kiralanan Mbaye Diagne'den olay yaratacak bir çıkış geldi. Sarı kırmızılılarda spekülatif haberleriyle gündeme gelen ve bu sebeple kulübüyle yollarını ayıran Diagne, Belçika'da da istediğini bulamamıştı. 28 yaşındaki golcü futbolcu, Brugge tarafından kadro dışı bırakılırken, ara transfer döneminde de başka bir takıma imza atmayınca kılıçlar çekildi. Buna göre Galatasaray yönetimi, Mbaye Diagne'ye son tavsiyesini verdi: FIFA'ya şikayet et! (fotomac.com.tr/dış haberler)

Sezon başında Anderlecht'e transfer olması beklenilirken son anda Club Brugge'ü tercih eden Diagne, Anderlecht'i çileden çıkartmıştı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Anderlecht yöneticileri transfere ilişkin yaptığı açıklamada, "Pazar akşamı Galatasaray'a tüm evrakları gönderdik. Oyuncu için aracılık eden bazı kişiler, otel odalarının ayırtılmasını istediler. Diagne pazartesi günü sağlık kontrolünden geçecekti. Dolayısıyla takım menajerlerimiz havaalanına kendisini karşılamaya gittiler. Bir saat sonra haber geldi ki, oyuncu orada değildi. Bu durum bana tuhaf geldi. Pazar akşamı Galatasaray'a tüm evrakları gönderdik. Oyuncu için aracılık eden bazı kişiler, otel odalarının ayırtılmasını istediler."

"Diagne pazartesi günü sağlık kontrolünden geçecekti. Dolayısıyla takım menajerlerimiz havaalanına kendisini karşılamaya gittiler. Bir saat sonra haber geldi ki, oyuncu orada değildi. Bu durum bana tuhaf geldi. Ben Club Brugge ile kontak kurmadım. Eğer Brugge, Anderlecht'in anlaşması olduğunu biliyorduysa bu talihsiz bir durum. Onların yerinde olsam bunu yapmazdım. En azından bir kere arardım. Sonuçta birbirini tanıyan insanlarız, aramızda bir hukukumuz, beraber oturup kalkmışlığımız var. İlerde transfer yapacak olduğumuzda, bu planlarımızın gazetelerde yer almamasına dikkat edeceğiz." demişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Diagne, Brugge ile çalışmalara başlamış ve maçlarda rol almıştı. Ancak Diagne, burada da istediğini bulamadı ve kadro dışı kaldı.

Club Brugge'da kiralık olarak oynayan oyuncu, kadro dışı kalmasının ardından yeni bir karara imza attı. Buna göre 28 yaşındaki Diagne, takımını FIFA'ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

DİĞER GALERİLER
Daha Fazla Gör
    SON DAKİKA