Onyekuru'dan Galatasaray itirafı! - Son dakika Galatasaray haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
28 Mayıs 2020, Perşembe

Onyekuru'dan Galatasaray itirafı!

Galatasaray'ın Nijeryalı oyuncusu Henry Onyekuru, sarı-kırmızılı takımdaki durumu, kariyeri ve hedefleri ile ilgili geniş bir röportaj verdi. Onyekuru, Everton, Anderlecht ve Galatasaray dönemini detaylı olarak anlattı. Yıldız futbolcu Galatasaray ile ilgili flaş bir itirafda da bulundu. İşte o açıklamalar...

Galatasaray'ın Nijeryalı oyuncusu Henry Onyekuru, sarı-kırmızılı takımdaki durumu, kariyeri ve hedefleriyle ilgili geniş bir röportaj verdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Onyekuru; Everton, Monaco ve Galatasaray dönemini anlattı.Nijeryalı oyuncu, Everton'a transferiyle ilgili, "Everton ile birlikte PSG beni istedi. Everton'a gittim çünkü Fransa Ligi'ni sevmiyordum ve Premier Lig benim hayalimdi." ifadesini kullandı.


Onyekuru, Monaco'ya transfer süreciyle ilgili ise şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

Everton'da çalışma izni alamadım ve kafam da orada değildi. Monaco'ya gitme planım yoktu, bu planlı bir hareket olmadı. Afrika Kupası'ndan sonra Galatasaray'a dönmek üzereydim ancak Everton Sportif Direktörü beni aradı ve benim için yeni bir kulüp bulduğunu söyledi.

Türkiye'de görüşmeler yapıyorlardı, bana iki kez kiralık olarak gitmemin mümkün olmadığını söylediler. Benim Monaco'ya gitmemi istediklerini biliyordum.

Gitmekten başka çaren yoktu. Zorlamak, bir krize neden olmak istemedim. Everton'a dönüp, tek başıma idman yapabilirdim ve bunu istemedim. Monaco'ya gitmek, benim kararım değildi, ben Galatasaray'a dönmek istiyordum.

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA