Galatasaray'da 508 milyonluk kriz! - Son dakika Galatasaray haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
20 Ekim 2019, Pazar

Galatasaray'da 508 milyonluk kriz!

Emlak Konut GYO, 2016 yılında Galatasaray ile yaptığı Riva ve Florya projelerinin feshi sürecinin başlatıldığını KAP'a bildirmişti. Galatasaray yönetimi bu kararın ardından Emlak konut GYO yetkilileriyle görüşme kararı aldı. Fesih sürecinde Galatasaray'ın ek süre istemesine rağmen arazileri yeniden teslim etmemesi etkili oldu. İşte Galatasaray'daki büyük kriz ve detaylar...

Galatasaray Kulübü, Emlak Konut'a verdiği sözü tutup Florya arazisini vaktinde teslim etmeyince büyük bir gelirden mahrum olmuştu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Emlak Konut GYO, 2016 yılında Galatasaray ile yaptığı Riva ve Florya projelerinin feshi sürecinin başlatıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirmişti.

Sabah'ın edindiği bilgiye göre; sözleşmenin feshine giden süreçte Galatasaray'ın protokolden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmemesi etkili oldu.

Şu ana kadar Galatasaray'a 260 milyon TL ödeme yapmasına rağmen kulübün arsa teslimi yükümlülüğünü yerine getirmediğini, verilen ek sürelere rağmen Florya arazisinin zamanında boşaltılmadığını ileri süren Emlak Konut GYO, fesih sürecini başlattı.

Emlak Konut GYO'nun bugüne kadar yaptığı ödemeler için formül bulmak üzere kulüple masaya oturacağı öğrenildi.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN