Hıncal Uluç: 'Seninle gurur duyuyorum Arda!' - Son dakika Futbol haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
26 Mayıs 2020, Salı

Hıncal Uluç: "Seninle gurur duyuyorum Arda!"

Medipol Başakşehir'in yıldız ismi CNN Türk'te yayınlanan '40' programına katıldı. Çok ses getiren program hakkında usta yazar Hıncal Uluç, bir köşe yazısı kaleme aldı. İşte Hıncal Uluç'un o yazısı...

Medipol Başakşehir'in yıldız futbolcusu Arda Turan, Başakşehir'e transfer olmadan önce Galatasaray'dan hiç teklif almadığını açıkladı ve gündeme damgasını vurdu. SABAH'ın usta kalemi Hıncal Uluç, Arda'nın açıklamalarıyla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. İşte Hıncal Uluç'un yazısı...

GALERİ DEVAM EDİYOR

CNN'de Buket Aydın soruyor, Arda Turan cevap veriyordu. "40" diye bir program. Adını, konuğa 2 dakika içinde cevap vermesi gereken 40 soru sorulmasından alıyor. Bugüne dek hiç izlemedim. Sebebi soruları soranın Buket Aydın olması.. Bir kusurum var.. Ben yapay yüzlere bakamıyorum. Bu yüzden, kendileri olmaktan vazgeçip, botoks ve silikonla suratlarına duygusuz, ifadesiz maskeler takan hem de nasıl sevdiklerimle artık yüz yüze gelmemek için elimden geleni yapıyorum.

Hadi onlar 60- 70 yaşlarında ki, o yaşta bile böyle çizgisiz olmak için ruhsuz olmaya tahammülüm yok, Buket daha genç..
O yapay yüz, bir de o hem de nasıl abartılı makyajla kaplanınca inandırıcılığını yitiriyor. Ruhsuz, maskeli bir robota dönüşüyor.. Bu yüzden Buket Aydınlı Kanal D Ana Haberleri izlemiyorum. Kimse izlemiyor zaten. Ana haber reytinglerinde en sonda, tüm gayretlere rağmen..

O reytingi de, çoğu sosyal medyadan derlenmiş şiddet ve dehşet görüntülerinden sağlıyor.. Haber değil, görüntü.. Haber için 5 N, 1 K ilkesi vardır. Yayınladığı görüntüde bunların hiçbiri olmuyor, iyi mi?. Dizilerdeki şiddeti kontrol eden, uyaran, ceza veren RTÜK, ana haberlerdeki bu sıfır haber değerli şiddet ve dehşet görüntülerini görmüyor mu?. Neyse o ayrı konu..

İşte o yapay surata bakmamak için hiç izlemediğim 40'ı bu defa kaydettim üstelik.. Çünkü Arda vardı.. Çok sevdiğim Arda.. Medya, sosyal medya ve tribünler tarafından hem de nasıl haksız yere linç edilen Arda.. O Arda'ya her şey sorulacaktı işte.. Bakalım ne diyecek, ne yapacaktı?. 20'nci soruya geliniyordu ki, telefonumu çıkardım ve Arda'ya mesaj attım.. "İzlerken yazıyorum. Seninle gurur duymakta ne kadar haklıymışım.. Yaşa benim can kardeşim."

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA