Usta isimler futbol gündemini değerlendirdi! - Son dakika Fenerbahçe haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
13 Aralık 2019, Cuma

Usta isimler futbol gündemini değerlendirdi!

Sabah Gazetesi'nin usta isimleri Murat Özbostan Ahmet Çakar, Gürcan Bilgiç, Levent Tüzemen ve Bülent Timurlenk, Fenerbahçe - Galatasaray derbisini ve Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Sabah Gazetesi'nin usta isimleri Murat Özbostan Ahmet Çakar, Gürcan Bilgiç ve Bülent Timurlenk, Fenerbahçe - Galatasaray derbisini ve Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

KORKAK BİR HAKEM TÜM DENGEYİ DEĞİŞTİRDİ
Ligde son alınan sonuçların ardından Galatasaray ve Başakşehir'in şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çakar: Süper Lig yeniden başlayabilirdi. Ama sadece bir hakemin korkaklığı ve eyyamcılığı, Süper Lig'deki tüm dengeleri değiştiriverdi. Dikkat edin, hakem hatası demiyorum, hakem hatası eskidendi. Artık teknoloji var. Derbide Galatasaray 1-0 önde, Fenerbahçe 10 kişi. Maç öyle bitse, Galatasaray ile Başakşehir arasındaki puan farkı 3'e düşecek. Yani Galatasaray geriye kalan bütün maçlarını kazandığında şampiyon olacak. Bir anlamda lig yeniden başlayacak. Ama Ali Palabıyık denen bir hakem sahaya çıkıyor, bilerek, isteyerek, korktuğundan ötürü VAR'a gitmiyor. Üstelik VAR hakemi Bülent Yıldırım, Fenerbahçe'nin golünden sonra kendisini faul konusunda uyarıyor. 1 dakika telsiz konuşmaları var. Ama Palabıyık şark kurnazı ya, biliyor faul olduğunu ve "VAR'a gidersem, iptal etmek zorunda kalacağım" diyerek VAR'ın 'incele' davetini geri çeviriyor. Yazıklar olsun böyle düzene!

Timurlenk: Galatasaray 6 maçı da kazanacak, Başakşehir bir maçta da berabere kalacak. Başakşehir takılır ama Galatasaray 6 maçını da kazanır mı? Bu hafta Rize'nin Başakşehir karşısındaki oyun planı, bize Galatasaray-Başakşehir maçının final olup olmayacağını söyleyecek.

Tüzemen: Galatasaray, derbide Onyekuru'nun golünden sonra rakibin göstereceği tepkiye hazırlıklı değildi. Eğer 10 dakika oyunu tutabilselerdi kazanır ve şampiyonluk için kendi göbeğini kendi kesecek duruma gelirdi. Başakşehir'in fikstürü kolay. Galatasaray'a kaybetseler bile diğer maçlarda hata yapacaklarını düşünmüyorum. Hakem kararları da Başakşehir lehine çalışıyor.

Özbostan: Başakşehir yüzde 90 şampiyon oldu. Galatasaray'ın şansı yüzde 10 artık.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN