Beşiktaş'ta kötü gidiş devam ediyor! - Son dakika Beşiktaş haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
19 Şubat 2020, Çarşamba

Beşiktaş'ta kötü gidiş devam ediyor!

Beşiktaş'ta neler oluyor? UEFA Avrupa Ligi'nde alınan Genk mağlubiyetinin ardından herkes birbirine bu soruyu sormaya başladı. Lig ve Avrupa'da oynadığı son 6 maçtan 3 mağlubiyet, 2 beraberlik ve sadece 1 galibiyet çıkartabilen siyah beyazlılar, geçen sezon açığa çıkmaya başlayan kötü oyununa rağmen Babel, Talisca ve Quaresma gibi yıldızlarıyla kazanıyordu. Ancak bu da yetmemi ve Beşiktaş ligi 4'üncü sırada tamamlamıştı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

ARADA UÇURUM YOK AMA...
UEFA Avrupa Ligi'nin kazanılması ve ligde şampiyonluk hedefi ile girilen sezonda ise işler hiç de taraftarın, yönetimin ve teknik direktör Şenol Güneş'in istediği gibi gitmiyor. Beşiktaş; sahada oynanan futbolun geçen sezona göre daha da kötüleştiği ve yıldızların farkını ortaya koyamadığı bir takım haline bürünürken, aldığı kötü sonuçlara rağmen ligde rakiplerinin de puan kaybetmesiyle arada uçurum oluşmayan bir puan durumunun gölgesine sığındı.

İLK UYARI ISLIKLA YAPILDI
Genk karşılaşması Beşiktaş açısından aynı zamanda birçok şeyin açığa çıkmasını da sağladı. Oyuncuların sahada gösterdiği performansın gerçek olduğuna inanmayan taraftarların tepkisi, önümüzdeki haftalarda yaşanacak daha büyük sıkıntıların da habercisi oldu. Öyle ki iyi gündekötü günde takımını 1 gün bile yalnız bırakmayan taraftarlar, Genk karşılaşmasında 'ıslıklarla' ilk uyarılarını yaptılar.

NELER DEĞİSTİ
1
Geçen sezon da zaman zaman etkisiz bir futbol ortaya koyan siyah-beyazlılar, özellikle Talisca'nın bireysel yeteneği ile kazandırdığı maçlarla ayakta kalıyordu. Talisca dışında öne çıkan isimler Fabricio ile Tosic'ti. Bu oyuncularla yollar ayrılınca yerleri doldurulamadı. Özellikle Talisca'nın golcülüğü ve rakip defansa verdiği 'savunma endişesi' bu sezon hiçbir şekilde yaşanmıyor. Çünkü yerine alınan Ljajic henüz istenen seviyeye ulaşabilmiş değil.

2
Sırp oyuncu bu da yetmiyormuş gibi bir de sakatlanınca hücum gücü iyice zayıfladı. Ve golcüleri destekleyecek olan bölge, yine geçen sezon hiçbir varlık gösteremeyen Oğuzhan'a kaldı. Oğuzhan'ın bu düşüşüne, Tolgay Arslan'ın da ayak uydurmasıyla bu sezon Beşiktaş'ın en yumuşak karnı resmen orta saha oldu ve rakipler her baskıda topu çok kolay alarak Beşiktaş'a sürekli kolayca atak geliştirdi ve bunları golle sonuçlandırmayı başardı.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN