NBA'de 4. Haftanın Panoraması - Son dakika Basketbol haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
22 Ağustos 2019, Perşembe

NBA'de 4. Haftanın Panoraması

Basketbolun zirvesi NBA'de geçen haftanın görünümü... 12-18 Kasım haftasının en başarılıları, Türk yıldızlarımızın performansları bu değerlendirmede...

Hazırlayan: Murat Köse /
GALERİ DEVAM EDİYOR
HAFTANIN OYUNCULARI

DOĞU KONFERANSI: AL HORFORD (ATLANTA HAWKS)

Atlanta Hawks haftayı sessiz sedasız dört maçta dört galibiyetle tamamlarken, Horford her maça damgasını vurdu desek yalan olmaz. Özellikle hafta ortasındaki iki maçta üst üste farklı istatistiklerde double-double yaparak dikkatleri çekti. Wizards'a karşı 15 sayı ve 10 asist ile oynarken, Bobcats deplasmanında 26 sayı ve 13 ribaund ile double double yaptı. Haftayı dört maçta ortalama 35.5 dakika süre alarak 16.5 sayı, 9.8 ribaund, 4.5 asist ve 1 blok ortalamalarıyla tamamladı.
HAFTANIN OYUNCULARI

BATI KONFERANSI: TIM DUNCAN (SAN ANTONIO SPURS)

San Antonio Spurs hafta boyunca oynadığı dört maçtan üçünde deplasmandaydı ancak bu durum onlar için pek fark yaratmadı ve hafta başında sadece Clippers'a yenildiler. O maçı da kendi evlerinde oynadılar. Duncan ilerleyen yaşına rağmen takımın direği olma özelliğini koruyor. Bu haftada adeta şov yaptı. İşte Duncan'ın ortalamaları; 34.8 dakika, 22 sayı, 12.8 ribaund, 3 asist ve 1.3 blok.
HAFTANIN TAKIMLARI

DOĞU KONFERANSI: ATLANTA HAWKS

Atlanta Hawks belki çok göz önünde olan bir takım değil ancak sıralamalara baktığımızda Güneydoğu grubunda lider Miami Heat'in sadece 1.5 maç gerisinden geliyor. Tabi aslında gruptaki diğer takımları saymasak da olur. Ne olursa olsun Hawks iyi bir haftayı geride bıraktı. Dört maçının tamamını kazandı ve bu çıkış onları konferansta da beşinci sıraya yükseltti. Hawks Horford'un coştuğu haftayı Magic, Wizards, Bobcats ve Clippers galibiyetleriyle kapadı.
HAFTANIN TAKIMLARI

BATI KONFERANSI: SAN ANTONIO SPURS

San Antonio Spurs, Memphis Grizzlies yüzünden konferansta beşinci sırada yer alıyor. Aslında %80 galibiyet yüzdesiyle Doğu'da uzak ara lider olurdu. Duncan bu haftaki performansıyla takımını üç deplasmanda galibiyete taşıdı. Haftaya Clippers kazasıyla başlasalar da hemen toparlandılar. Zaten Spurs yıllardır deplasman seven bir takım oldu. Bu hafta bu gelenek bozulmadı. Hafta başında Clippers'a 15 sayı farkla kaybettikten sonra sırasıyla Celtics, Pacers ve Raptors'ı geçerek bu yenilgiyi telafi ettiler.
DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN