Kobe Bryant'ın öldüğü kazaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı! - Son dakika Basketbol haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
07 Nisan 2020, Salı

Kobe Bryant'ın öldüğü kazaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı!

Basketbolun efsane ismi Kobe Bryant ve beraberindeki 8 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan helikopter kazası sonrası, spor camiası yasa boğulmuştu. Sporseverlere büyük üzüntü yaşatan kazadan yeni görüntüler sızdırıldı. Kobe Bryant'ın eşi Vanessa Bryant ise bu karelerin paylaşılmasını sağlayan sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant, 13 yaşındaki kızı Gianna ve diğer 7 kişinin hayatını kaybettiği talihsiz helikopter kazasının yankıları sürüyor. Olay yerine ilk giden polis ve itfaiye ekiplerinin enkaz fotoğraflarını sızdırdığı ortaya çıktı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

İddiaların ardından harekete geçen yetkililer, görüntüleri çekenlerin kimliğini tespit etti ve fotoğrafların silinmesi emrini verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Los Angeles İlçe Şerifi Alex Villanueva, olay yerine ilk giden ekipler arasında bulunan en az 2 itfiayeci ve 8 görevlinin enkaz fotoğraflarını sızdırdığını doğruladı.

İvedilikle harekete geçen Los Angeles İlçe Şerifi Alex Villanueva, sorumlularla teker teker görüştüklerini ve yardımcılarına söz konusu fotoğrafların silinmesi için emir verdiğini açıkladı.

Los Angeles İlçe Şerifi Alex Villanueva'nın basın açıklaması şu şekilde: Kazadan hemen sonra çekilen enkaz fotoğraflarının ortadan kaldırılmasını sağlamak benim bir numaralı önceliğimdi. Fotoğrafları çeken ve daha sonra paylaşan görevlilerin kimliğini tespit ettik. Hepsi merkeze gelerek fotoğrafları çektiklerini ve sonrasında paylaştıklarını kabul edip, hepsini sildiler. İlk yaptıkları yanlışa rağmen sonradan böyle hareket etmeleri bizi memnun etti.

Hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın eşi Vanessa Bryant, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada fotoğrafların paylaşılmasından dolayı harap olduğunu ifade etmişti. Acılı eş, sorumluların mümkün olan en üst sınırdan cezalandırılmasını istiyor. Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, kazaya ilişkin açtığı soruşturmayı sürdürüyor.

DİĞER GALERİLER
Daha Fazla Gör
    SON DAKİKA