Gerçekleri değiştirmez – Fotomaç – 09 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  Gerçekleri değiştirmez

  Gerçekleri değiştirmez

  G.Saray eski maçlarına göre daha çalışkan bir sergiledi ama hala istenen seviyede değiller. Bu galibiyet önemli olsa da gerçeklerin üzerini asla örtemez

  'ın sahaya dizilişini herkes gördü; 4-4- 1-1. En önde Burak Yılmaz arkasında ise Sneijder var. Galatasaray bu dizilişi ile şunu söylüyor; "Gol yemeyeyim, nasıl olsa atarım." Savunmada kalabalık duruyorlar ama yine bu durum onlara avantaj sağlamıyor. Çünkü G.Saraylı futbolcuların rakip hücumcuları paylaşımları hatalı. Galatasaray hücuma çıkıyor, Karabüklü futbolcular sarı-kırmızılı hücumculardan en az 3-4 oyuncu fazla geriye dönebiliyorlar. Dikkat ettiyseniz hücuma çıkan Galatasaraylı oyuncu sayısı az! Bu da şunu gösteriyor; Galatasaraylı oyuncularda "Geriye dönemem, zorlanırım" korkusu var. Peki ilerde çoğalmazsan golü nasıl atacaksın? soruyorum; "Dün gece Galatasaraylı futbolcular kaç kez aut çizgisine inerek orta yaptı?" Bir ya da ikiyi geçmez! Burak Yılmaz'a aradan top atarak pozisyona girmek istediler ama Burak evvelallah yüzde 80'inde ofsayta düştü!

  Burak emekleri harcıyor
  Ofsatta olmadığı birkaç pozisyonda da top seker gibi olup kendini dağıta dağıta kaçırdı. Eğer defansif ağırlıklı oynayacaksan zaten az hücuma çıktığında ilerde oynattığın iki oyuncunun golcü olması gerekir. Yoksa 30 pozisyona girip 5 'ini değerlendirerek golcü olunmuyor. Aslında Burak ofsayta düştügünde defansta rakipten top alan arkadaşlarına da haksızlık yapıyor. O top oralara gelene kadar ne emekler harcanıyor. Burak ofsayta düşüp bunları kolayca harcayıp arkadaşlarının emeğini boşa çıkarıyor.

  Selçuk'ta değişiklik var
  Selçuk'ta eski maçlara göre kımıldama var. Karabük kötü takım değil fakat kötü sonuçlar alınca toparlayamıyorlar. Bir kaç galibiyet alsalar çok farklı bir takım olacaklar. Umut'tan her zaman faydalanabilirsin. Kapasitesini her zaman zorlayarak oynayan bir oyuncu ama iyi niyetli . Bu iyi niyeti de suistimal etmemek lazım. Şu çok açık gözüküyor ki Prandelli'nin devamlı kulağı çekiliyor. Hatta kulağına "kar suyu" bile kaçırtılıyor. Dün gece Galatasaray eski maçlarına göre biraz daha çalışkan gözüktü. İstenilen seviyede bir Galatasaray'ı izleyebildik mi? Kesinlikle hayır! Aldıkları galibiyet önemli. Hele bunun deplasmanda olması önemi bir kat daha artırıyor. Ama bu galibiyet gerçeklerin üstünü asla örtemez.

  TEKMELERLE OYUNDAN DÜŞTÜ
  Sneijder'de son günlerde sorun var. Ancak Hollandalı futbolcuyu değerlendirirken Karabüksporlu oyuncular 3-4 pozisyonda Sneijder'in kaval kemiklerine çalıştıklarını ve hakemin de bu faulleri seyrettiğini de göz önüne almak lazım. Bir başka büyük takıma aynı hareketler yapılsa sahada neler olduğunu görüyoruz. Daha önce de yazdım Sneijder son 10 yılda bu ülkeye gelen en iyi yabancı ve efendi bir oyuncu, çirkeflik yapmadan sadece futbolunu oynuyor. Ama tekmeyi de yiyince istemeden oyundan düşüyor.
  1. 09 Kasım 2014, Pazar
  2. Güncelleme: 23:55

  Gerçekleri değiştirmez haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN