Penaltıyı vermedi

Burak kafa vurmak için iki ayağı ile yükseldiğinde İshak ona temas ediyor. Bu net bir penaltı ama hakem İlker Meral bu pozisyonu es geçti. Başka hataları da var

ERMAN TOROĞLU Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi 00:12 Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi 01:44
Bence bu maçtan sonra 'ın şampiyonluk umudu bitti. Tabii ki çok büyük bir hata yapmazsa...
Aslında enteresan. İçeride tıkır tıkır oyna golleri at, deplasmanda frene bas. Bence bu tamamen psikolojik bir hal almış. Hem de kronik...
Mancini devre arasında bile hakemin yanına gelip itiraz ediyor.
Peki deplasmanda neden böyle?
Bütün takım defansa yardım ediyor.
Çünkü Mancini gol yemek istemeyen bir antrenör tipi. Ama bütün takım hücuma yardım etmiyor.
Galatasaray defansa çekilirken gol yememek için haddinden fazla defans derinliği yaratıyorlar ve geriye hızlı koşuyorlar. Hücumcular aynı süratle geriye dönmeyince aradaki mesafe açılıyor. Bu kez bütün dönen toplardan rakip tekrar hücuma çıkıyor. Veya Galatasaray kaptığı toplarla hücuma çıkarken mesafe fazla olduğu için top yaparak çıkmaya çalışıyor. Bu sefer de rakip defans bütün gardlarını alarak Galatasaray'ı bekliyor. Hakem İlker Meral ve yardımcıları dünkü maçta nasıldı derseniz, iyi değillerdi.
İlk yarıda Burak'a penaltı pozisyonu var. Çünkü Burak kafa vurmak için iki ayağı ile yükseldiğinde rakip takım oyuncusu İshak sırtından itiyor.
Bu pozisyonda net penaltıyı vermedi.
24. dakikada ev sahibi takımın hücumunda Karabüksporlu oyuncu ofsayt değil. Ve çok net gol pozisyonu. Ama ofsayt düdüğü çalarak atağı sonlandırıyor.
İki dakika sonra yine buna benzer bir pozisyon var. Bu sefer Galatasaray lehine faul çalıyor. Ama pozisyonda hiçbir şey yok.

EVDE NİYE FARKLI?
Galatasaray deplasmanda zorlanırken kendi sahasında niye galip geliyor?
Bunun cevabı basit.
Seyircinin de verdiği destekle defans da hücuma çıkıyor.
Galatasaray, rakibi kenarlara açamadığı için Burak ile Drogba'ya hep arkadan top geliyor.
O zaman da onlar rakip defansın kucağında oynuyorlar.
Yani defansın kontrolünde.
Bakın koca 90 dakika boyunca Galatasaray kaç kez aut çizgisine inerek orta yapmış. Çünkü aut çizgisine inip orta yaptığınızda rakip defansın en zayıf olduğu şekli yakalarsınız.
Çünkü defans hem topu hem arkadaşını, hem yanını kontrol etmek için kafasını döndürdüğü zaman sen golü yapabilirsin.
Bu takımlar için büyük bir fısattır ama işi bu noktaya getirmek gerekiyor. Yani sıfıra inip orta yapmak şart.
Sarı-kırmızılı takım dün gece Karabük karşısında bu organizyonu yapamayınca üretken olamadı, rakip fileleri sarsamadı.

MANCİNİ İLE DROGBA ARASINDA İPLER KOPMUŞ
Ben Mancini'nin yerinde olsaydın Drogba'yı o saatte almazdım. Çünkü Drogba iyi oynamasa da 'deki maçlarda sahadaki varlığı rakibi rahatsız ediyor. En az iki oyuncu ile kontrol ediliyor, yanındaki futbolcular pozisyona giriyor. Ama görüyorum ki Drogba ile Mancini'nin arasındaki ipler kopmuş.

ALEX İYİ AMA...
Galatasaray'ın sol beki Alex Telles iyi oyuncu ama henüz tam hazır değil. Sol taraftan topları da fena kullanmıyor.
Ama Eboue olmazsa Galatasaray'ın sağ tarafından hücum gücü sıfıra iniyor. Bu sorunu çözmek gerekiyor ama artık nasıl başaracaklarını bilemiyorum.Mancini bunun için acaba ne yapacak?

YERİ YANLIŞ
Bu takımda Sneijder'in daha fazla hücuma yakın oynatılması gerekir. Nedense Mancini özellikle deplasmanlarda bunu düşünmüyor.

BİZE ULAŞIN