Kıskananlar çatlasın – Fotomaç – 31 Mart 2013 ;
HEPSİ
  12 Aralık 2017, Salı

  Kıskananlar çatlasın

  Kıskananlar çatlasın

  Ünal Aysal: 2020'de Avrupa'nın ilk 10 takımı arasına girmek istiyoruz. Kıskanacaklar varsın kıskansın. Saldıracaklar varsın saldırsın. Vizyonumuz doğrultusunda gideceğiz

  Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün marka değerini güçlendirdiklerini belirterek kendilerine destek verenler ve inananlara teşekkür etti. Mali Genel Kurul'da konuşan Aysal, yönetimi devraldıkları zaman bir söz verdiklerini ve bunu yerine getirmek için çaba gösterdiklerini belirterek, "22 ay önce Galatasaray'ın başına bir vaat sunarak geldik. Bu vaat 2020'de Avrupa'nın ilk 10 takımından birisi olmaktı. Bugün bunun temelleri atıldı ve yükselmeye devam ediyor" dedi. Yönetim olarak asla bilinçli olarak yanlış yapmayacaklarını anlatan Galatasaray Başkanı Aysal, son olarak kendilerini kötü ve olumsuz ortama çekmek isteyenlerin olduğunu ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: "Bize beceremezler diyenler sustular galiba. Dünyada konuşulmaya başlandık. Her gün büyük bir kulüp Galatasaray'ı beğendiğini söylüyor. Bu haz hiçbir yerde bulunamaz. Kıskanacaklar varsın kıskansın. Saldıracaklar varsın saldırsın. Biz vizyonumuz hangi yolu gösteriyorsa oraya kadar gideceğiz."

  İŞTE AYSAL'IN AÇIKLAMALARDAN SATIRBAŞLARI:

  "Bizi bekleyen en büyük tehlike, kulüpte yaratılmaya çalışılan cephelerdir. Hepimizin ait olduğu tek grup vardır ve adı Galatasaray'dır.

  Futbolda başarıların olağanüstü bütçelerle değil, akıllı seçimlerle gerçekleşmiş olması bizim için sevindiricidir. Aynı transfer başarısını bu yıl da tekrarladığımız kanısındayım.

  İkinci sermaye artışı talebimizde farkı açmamıza izin vermemek için çalışanlar, bu rauntta biraz muvaffak oldular ama gayretleri sadece ve sadece süreci 6 ay geciktirdi.

  Zira bu haklı, yasal ve etik olduğu kadar gerekli uygulama en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Toplam 153 milyon hissenin sahibinin onayladığı
  bir işlemi, 450 hisse sahibinin tepkisine yenik düşürmemiz zaten basiretli bir yönetim anlayışıyla örtüşmez."

  2015'TE TAŞINACAĞIZ
  Başkan Ünal Aysal gleceğe dönük projeleriyle ilgili de üyelere bilgi verdi. Florya'nın taşınmasıyla ilgili 3 ayrı arazi alternatifleri olduğunu ve 2015'te operasyonu tamamlamayı istediklerini dile getiren Aysal, Türk Telekom Arena'nın yanına bir spor salonu yapmak için gerekli izinleri yıl sonuna kadar almayı hedeflediklerini kaydetti.

  BORÇ AZALDI, TEMiNATLAR ARTTI
  Galatasaray Kulübü'nün 1 Ocak-31 Aralık 2012 dönemi mali raporunda, borçlarda azalma olduğu bilgisi verilirken, banka kredileri ve teminatlardaki artış dikkati çekti. Ünal Aysal yönetiminin göreve başladığı 18 Mayıs 2011 tarihinde 315.2 milyon dolar olan, 2011 yılı sonunda ise 251.9 milyon dolara inen toplam borç alacak farkının, 2012 yılı sonunda 211.6 milyon dolara gerilediği belirtildi. Ayrıca banka kredi borçlarının 145 milyon lira, toplam teminatların ise 634 milyon dolar olduğu ifade edildi.

  KONGREDEKi ELEŞTiRiLER

  1.1 milyar lira nerede?
  Hayrettin Kozak: "Ünal Aysal'ın 2 yıllık başkanlık döneminde gelirler 1.1 milyar liraya ulaştı. Sisteme 295 milyon lira hisse satışı ve sermaye artışı geliri girdi. İsim hakkı, Şampiyonlar Ligi ve yayın geliri de yaklaşık 400 milyon lira. Ama 31 Aralık itibariyle bankalarda ve kasada 37 milyon lira para kalmış. Sabit yatırım olarak 29 milyon lira yatırım yapılmış. Banka borçları son 4 yılın en yüksek seviyesinde. Bunca gelir ve zafer var, biz hala 89.4 milyon dolar kredi alıyoruz. Demek ki ciddi nakit sıkıntısı çekiyor."

  İstifa etmek erdemdir
  Taner Aşkın: Hisse senedi satışları ve sermaye artırımı sonucunda 163 milyon dolar gelir elde edildi. Galatasaray'ı kurtarmaya söylüyorsunuz. O tarihlerde bankalara 114 milyon dolar borcumuz var. Sayın Başkan ben sizin yerinizde olsaydım bankaları karşıma alır o borcu kapatırdım. Cesaret mi edemediniz, aklınıza mı gelmedi? Bilmiyorum. Bunu ben ciddi bir hata olarak görüyorum, Galatasaray'a çok büyük bir yanlış yapıldı. Bunun tek karşılığı olabilir; istifa da bir erdemdir."

  Şike yapsak işimiz zordu
  Işın Çelebi: Şike ortamının dışında kalması Galatasaray'a büyük bir güç katmıştır. Geçen yılın şampiyonluğunda Galatasaray'ın şike ortamının dışında kalmasının çok önemli rolü vardır. Galatasaray zor süreçten geçerek o başarıyı elde ediyor, eğer biz o şike ortamına dahil olsaydık bugün Galatasaray daha sıkıntılı süreç yaşardı.

  Savaş ÇORLU
  1. 31 Mart 2013, Pazar
  2. Güncelleme: 01:53
  Etiketler:

  Kıskananlar çatlasın haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN