Türkiye Ronaldocu dünya Messici - Son dakika Futbol haberleri - Fotomaç
19 Eylül 2019, Perşembe

Ronaldocu dünya Messici

Türkiye Ronaldocu dünya Messici

’in çatısı altında yer alan sosyal , verileri üzerinden kapsamlı bir “Messi mi, Ronaldo mu?” analizi yaptı.

'in çatısı altında yer alan sosyal , verileri üzerinden kapsamlı bir "Messi mi, Ronaldo mu?" analizi yaptı. Araştırmaya göre, 'de en çok konuşulan isim olurken, Messi ikinci sırada yer aldı.

ve , 21. yüzyılın en yetenekli iki futbolcusu olarak gösteriliyor. Bu iki futbolcunun hayranları her fırsatta birinin diğerinden daha üstün olduğu yanları savunsa da, "Messi mi, Ronaldo mu?" sorusu halen futbolseverler tarafından tartışılan konuların en başında yer alıyor. Bu noktadan hareket eden dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcısı Related Digital'in çatısı altında yer alan sosyal medya ve analiz şirketi Semanticum, sosyal medya verileri üzerinden kapsamlı bir "Messi mi, Ronaldo mu?" analizi yaptı. Buna göre, Türkiye'de en çok konuşulan isim Portekizli yıldız Ronaldo olurken, Messi ikinci sırada yer aldı. Türkiye'deki Twitter gönderileri dikkate alınarak yapılan analizde, son üç ayda Ronaldo hakkında tam 138 bin 859 tweet atılırken, Messi hakkında 124 bin 423 tweet atıldığı ortaya çıktı. Dünya genelinde ise hakkında en çok tweet atılan isim Messi oldu.MESSİCİLER ŞAPKA ÇIKARIYOR, RONALDOCULAR TİK ATIYOR
Semanticum, kapsamlı araştırmasında iki futbolcu hakkında atılan tweetlerle birlikte en çok kullanılan emojileri de belirledi ve Türkiye'deki kullanıcıların emoji dağılımını ortaya koydu. Buna göre, Portekizli yıldız Ronaldo hakkında Türkiye genelinde atılan tweetlerde en çok topu emojisi kullanıldı. Bu emojiyi ise kahkahaya boğulan surat ve tik emojisi takip etti. Messi'nin emoji dağılımında ise şapka çıkarmak anlamında kullanılan şapka emojisi dikkatleri çekti. Arjantinli yıldız hakkında atılan tweetlerde en çok kullanılan emoji futbol topu olurken, şapka emojisi ikinci sırada, kahkahaya boğulan surat emojisi ise üçüncü sırada yer aldı.

İSTANBUL ZİRVEDE, BAŞKENT ÜÇÜNCÜ SIRADA
Son üç aylık verilere göre, Cristiano Ronaldo hakkında en çok tweet atan şehir yüzde 43.6 ile olurken, yüzde 9,7 ile ikinci, ise yüzde 7.2 ile üçüncü sırada yer aldı. Messi hakkında en çok tweet atan şehir de yüzde 40.6 ile İstanbul olurken, İstanbul'u yüzde 8 ile İzmir, yüzde 7.1 ile Ankara takip etti. Öte yandan, Ronaldo hakkında en çok etkileşim alan gönderi Atletico Madrid- maçındaki muhteşem geri dönüş oldu. Lionel Messi tarafında ise, @fcbarcelona_tr hesabından alıntılanarak esprili bir dille paylaşılan fotoğrafı en çok etkileşim alan gönderi olarak dikkat çekti.

  1. 04.04.2019
  2. Güncelleme: 04.04.2019 14:40

Türkiye Ronaldocu dünya Messici haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN