Football Manager oyunu ders oluyor – Fotomaç – 26 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Football Manager oyunu ders oluyor

  Football Manager oyunu ders oluyor

  İskoçya'da, öğrencilerin futbola ilgisini artırmak için dünyaca ünlü bilgisayar oyunu "Football Manager"ın müfredata alınması planlanıyor.

  İskoçya basınında yer alan haberlere göre, İskoç Beden Eğitimi Öğretmenleri Birliği'nin toplantısında görüşülen, teknik direktör olarak kulüp yönetme deneyimi sunan oyununun okullarda derslere dahil edilmesi fikri olumlu karşılandı.

  Birlik başkanı Iain Stanger, öğrencilerin öğrenme kabiliyetlerini arttıran bazı oyunların İskoçya'da birçok okulda kullanıldığına dikkati çekerek, Football Manager'ın da bu oyunlardan biri olabileceğini savundu.

  Gençlerin spora ilgisini arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Stanger, oyunun derslere dahil edilme fikrine, gençlerin planlama, yönetme ve karar verme gibi özelliklerine katkı sağlayabileceği için sıcak baktıklarını da sözlerine ekledi.

  En popüler oyunları arasında yer alan Football Manager, oyunseverlere teknik direktör olarak takım yönetme imkanı sunuyor.
  1. 26 Kasım 2014, Çarşamba
  2. Güncelleme: 21:36
  Etiketler:

  Football Manager oyunu ders oluyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN