"Federasyona hakkımı helal etmiyorum" – Fotomaç – 26 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  13 Aralık 2017, Çarşamba

  "Federasyona hakkımı helal etmiyorum"

  "Federasyona hakkımı helal etmiyorum"

  Teknik Direktör Feyyaz Uçar, A 'da yayınlanan Spor A programında çarpıcı açıklamalar yaptı. U20 Avrupa Şampiyonası'na Okan Buruk'un gönderildiğini vurgulayan Uçar, "Mevcut federasyona hakkımı etmiyorum. " dedi. Son dönemde Milli Takım’a çağrılmayan Hakan Çalhanoğlu hakkında da konuşan Feyyaz Uçar, "A Milli takımın Hakan'a ihtiyacı var. " dedi.

  'FEDERASYONA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM'
  U-20'de, U-19'da birlikte çalıştık Hakan'la. Rusya'daki turnuvada U-19 şampiyonasında birinci olarak Avrupa Şampiyonası'na katılma şansını da yakaladık. O şampiyonaya nedense ben gönderilmedim. Okan Buruk gönderildi hakkım olduğu halde. Çünkü şampiyon olan benim. Gruptan birinci çıkan benim takımla ama yollanmadım. Halen sebebi de ortada yok niye yollanmadığımın. Bunu hiçbir zaman unutmayacağım hakkımı da helal etmeyeceğim mevcut federasyona.

  'HAKAN İLK MİLLİ MAÇA ÇAĞIRILMALI'
  Yani hep böyle derler ya o yüzden on numara diyorum işte biz de bir insanı atlatırken adamdır on numara. İnsanlarımızın aynı anlayabileceği şekilde söyleyelim. Türk bayrağı sevdalısıdır. Üzerindeki baskıya rağmen kulübünden, Alman Federasyonu'ndan yapılan baskıya rağmen ısrarla ailesi, babası da aynı fikirde bir adam o da çok önemli.
  Derhal çok kısa zamanda ilk milli müsabakaya çağrılmalı. Hatta ben galiba kendi kafamda bir şey düşünüyorum. Belki de bu maç öyle bir bizim Türk insanının vardır ya özlesin bizi hatasını anlasın affederiz düşüncesi. İnşallah öyle değildir. Çünkü, bizim bu çocuğa ihtiyacımız var. İlk milli maçta çağrılmalı. Sadece Hakan değil, Ömer de çağrılmalı.

  'HAKAN GÖKHAN'A SARILABİLECEK BİRİ'
  Tabi bazen birbirleriyle dalaşırlar. Oradaki olay fazla uzamış yani silah varsa o biraz tehlikeli bir durum. Ama onun dışında mutlaka gerginlikler olur. Kaybedilenlerde birbirlerinin üstüne yürürler, bunlar yaşanan şeylerdir. Düzeltilmeyecek bir şey değil. Hakan bunu emin olun Gökhan'a sarılabilecek tekrardan onu kardeş bilecek bir çocuktur.

  'KISKANDIĞIM TEK OYUNCU DEMBA BA'
  Demba Ba çok etkilendiğim bir oyuncu. 'ta futbolu bıraktıktan sonra bir çok forvet geldi. Kıskandığım tek oyuncu Demba Ba. Bunu çok samimi, çok net söylüyorum. Çünkü onun doğru yaptığı şeyleri keşke ben de daha önceden idrak edip yapabilseydim. Ben sadece attığı gollere falan bakmıyorum. Saha içerisindeki hareketlerine bakıyorum. Top sağ bekteyken, Demba Ba'nın ne yaptığına bakıyorum. Kalecideyken Demba Ba'nın ne yaptığına bakıyorum, topu alırken ne yaptığına bakıyorum. Bütün bunları düşündüğün zaman Demba Ba'nın sahada yanlış yaptığı bir tek şey yok, bulamıyorsun. Bakıyorsun, yanlış bir şey yapsın da yazayım ama yok. Gol atamayabilir. Gol atamaması onun problemi değil. Ona o pozisyon hazırlanmadığı için. Son maçta attığı ikinci gol, pozisyonun başlangıcından, geldiğinde ofsayt pozisyonunda. Hemen atıyor kendini geri, hemen fark ediyor, Babel'in arkasına saklanıyor. Ofsayttan kurtarıyor kendini. Emin ol bizim çoğu futbolcumuz hala bakar ne oldu diye. Pas geldi, vurdu gol. Bunlar çok önemli. Bir sonraki hamleye hazır , yapıyor onu. Ofsaytta kalmıyor. Bir kere bakıyor pası alacak yerde, değilse hemen tekrardan pası alabileceği yere hamle yapabiliyor. Bu çok önemli bir özelliktir, o da Demba Ba'da var.
  1. 26 Kasım 2014, Çarşamba
  2. Güncelleme: 18:51
  Etiketler:

  "Federasyona hakkımı helal etmiyorum" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN