Tarihin en eski kombine bileti – Fotomaç – 29 Mart 2013 ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  Tarihin en eski kombine bileti

  Tarihin en eski kombine bileti

  tarihinin en eski kombine bileti ortaya çıktı! FC'nin 129 yıl önce basılan kombine biletinin sahibi, bileti kulübe bağışladı

  1884 yılında Mark Twain, Huckleberry Finn'in Maceraları kitabını yayınlamış, Fransa, hediye olarak Özgürlük Anıtı'nın ilk parçalarını ABD'ye göndermiş, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Ömer Seyfettin hayata gözlerini açmıştı.

  İşte o sene, İngiltere'nin Lancashire kentinde Leonard Metcalfe, FC'den sezonluk bir bilet satın aldı.

  Kuruluşunun ikinci yılını yaşayan Burnley FC'den aldığı bu bileti Metcalfe, saklaması için oğluna verdi.

  Uzun süre ailede kalan bilet daha sonra torun David Metcalfe'ın eline geçti.

  David Metcalfe da büyük bir taraftarlık örneği göstererek belki de yüksek bir meblağ karşılığında satabileceği bileti tam 129 yıl sonra ait olduğu yere, Burnley FC'ye hediye etti. Bilet şimdi kulübün müzesinde sergileniyor.

  "Babam bileti bana 25 sene önce vermişti. Beni sürekli maçlara götürürdü" diyor Metcalfe. "Oğlum James, Burnley taraftarı değil, o yüzden ben de bileti yuvasına, kulübe hediye ettim. İnsanlar neden bileti satmadığımı soruyor ama bence bu doğru olmazdı. Bilet yuvasına geri dönmeli."

  David'in büyük dedesi Leonard, bileti 1884'te 1.50 pound'a satın almıştı. Bugün, Burnley FC'nin sezonluk bileti 455 pound.

  Bu biletin ayrıca, dünyanın en eski kombine bileti olduğu düşünülüyor.  1. 29 Mart 2013, Cuma
  2. Güncelleme: 17:42
  Etiketler:

  Tarihin en eski kombine bileti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN