Aday olmam söz konusu değil - Son dakika Futbol haberleri - Fotomaç
15 Eylül 2019, Pazar

Aday olmam söz konusu değil

Aday olmam söz konusu değil

UEFA 1. Başkan Yardımcısı : Futbol Federasyonu başkanlığına aday olmayacağım

Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasının ardından ismi Türkiye Futbol Federasyonu için başkan adayları arasında gösterilen UEFA 1. Başkan Yardımcısı çok net konuştu ve 27 Şubat'taki seçimli olağanüstü genel kurul için aday olmasının söz konusu olmadığını söyledi. Erzik dışarıya karşı güçlü görünmek için birlik olunmalı çağrısında bulundu. Radyospor'dan Özgür Sancar'a açıklama yapan Erzik, "Bu konularda daha önce de sorular geldi. 'Daha önce yaptığım bir göreve tekrar dönmem, hiç kimse aday olmazsa gelirim' demiştim. Böyle bir şey söz konusu olmadığına göre söyleyecek bir şey yok. Aday değilim, böyle bir fikrim yok. Bunun belli başlı nedenleri var. UEFA'nın 1. başkan yardımcısıym. UEFA başkanının bulunamadığı ortam ya da durumlarda imza yetkisi ben de ve aynı durumlarda FIFA nezninde UEFA'yı ben temsil ediyorum. Ayrıca Ulusal Federasyonlar Üst Komitesi'nin başkanı konumundayım.
Dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanı olmak ya da aday olmak bu kurumdaki tarafsızlığıma gölge düşürür" şeklinde konuştu. Bu bahsettiği etkenler nedeniyle aday olmayı düşünmediğini ifade eden Erzik sözlerini şöyle tamamladı: "Bunlardan daha da önemlisi, artık bizim yaşamımız belli bir noktaya geldi. Genç arkadaşlarımızın bu işi yapmasından yanayım. Ayrıca bugün Türk futbolunun her zaman olduğundan daha çok birlik olmaya ihtiyacı vardır. Bu işleri genç arkadaşlara bırakmaktan yanayım. Herkesin bu doğrultuda hareket etmesini temenni ediyor ve dışarıya karşı güçlü görünmek açısından birlik olmak gerektiğini düşünüyorum."  1. 3.2.2012

Aday olmam söz konusu değil haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN