transferini resmen KAP'a bildirdi! Bonservis bedeli...

Kulübü, Kosovalı forvet 'nin 17.5 milyon euro + 2.5 milyon euro bonus ve bir sonraki satıştan %5 pay karşılığında Serie A ekibi 'ya olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 15 Eylül 2020 Salı 18:19 Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020 Salı 19:16

'nin 'ya transferi tamamlandı. Yapılan anlaşmaya göre Lazio, Muriqi için 'ye 17.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. İtalyan ekibi ayrıca, sportif başarılara bağlı olarak 2.5 milyon euro da bonus ödeyecek.

Sarı-lacivertli ekipten KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sağlık kontrollerinin tamamlanması ile profesyonel futbolcumuz Vedat Muriqi'nin İtalyan Kulübü S.S. Lazio'ya, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 17.500.000 Avro net bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. bedeline ilaveten, S.S. Lazio kulübünün sportif sonuçlarına bağlı olarak S.S. Lazio, Kulübümüze aşamalı olarak azami net 2.500.000 Avro bonus bedeli ödeyecektir. Ayrıca, S.S. Lazio tarafından Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde S.S. Lazio tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Kulübümüze %5 bonus bedeli ödeyecektir."

MURIQI'DEN VEDA MESAJI

Lazio'ya transferi tamamlanan Vedat Muriqi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla sarı-lacivertli camiaya veda etti.

Fenerbahçe'de beklediğinden daha büyük bir sevgiyle karşılaştığını belirten Muriqi, "Fenerbahçe'ye gelirken çok büyük bir kulübün kapısından içeri girdiğimi biliyor, göreceklerimin neler olacağına dair tahminler yapıyordum. Ancak birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ailenin içinde, beklediğimden daha büyük bir sevgiyle karşılaştım. Bana gösterilen sevginin karşılığını vermek için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmak istedim. Milyonlarca taraftarımızla unutulmaz anlar yaşadım. Şimdi yeni bir maceraya başlarken, yeni hedeflere koşarken sizlerin sevgisi her zaman gücüm ve destekçim olacak. Başkanımız Sayın Ali Koç'a, yöneticilerimize, takım arkadaşlarıma, teknik ekibimize ve tüm kulüp personelinin yanı sıra büyük Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim. Yaşatmış olduğunuz eşsiz sevgi ve benzersiz duygular için çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN