Milli takımın şerefini İSKİ mi kurtaracak? – Fotomaç – 28 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  13 Aralık 2017, Çarşamba

  Milli takımın şerefini İSKİ mi kurtaracak?

  Milli takımın şerefini İSKİ mi kurtaracak?

  , PFDK tarafından kendisine verilen 45 gün hak mahrumiyeti ve 33 bin TL para cezasıyla ilgili açıklama yaptı ve "Milli takımın şerefini kurtarmak Başkanı'nın sorumluluğunda değil de İSKİ'ye mi aittir" dedi.

  , Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun(PFDK) vermiş olduğu 45 gün hak mahrumiyeti cezasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanlığı'na bir yazı yazdı.

  Kulübü'nün internet sitesinden de yayınlanan yazıda Başkan Aziz Yıldırım'ın, kurula yönelttiği sorulardan bazıları şöyle: "14.11.2014 tarihli basın toplantımın hangi söylem ve içerikleri suç içermektedir? Ya da tarafıma açıklamaların bütün savunma konusu olarak gönderildiğine göre basın açıklamasının tamamı mı suç teşkil etmektedir?

  Hakem ile konuşmak suç ise müsabakadan önce hakem gözetlemek nasıl bir eylemdir? Kısacası hakemler üzerinde baskı üzerinde baskı kurmak suç değil; ancak hakemle yüz yüze konuşmak suç mudur?

  Kulüpler Birliği ve başkanlarının tarafımdan yaşanmamış bir hakem odası basma eylemini ve Aziz Yıldırım'ın söylemlerini sportmenliğe aykırı olduğu ve ceza verilmesi için her türlü tasarrufta bulunulmasını sağlamaya çalıştıkları bir ortamda, Beşiktaş-İstanbul Büyükşehir Belediyespor kupa finalini ve ceza konusu bu finalin kulüp başkanlarının kim olduğunu hatırlatmak suç mudur? Ya da bu kişilerin sözde şike dosyasında yer alan tapeleri Aziz Yıldırım'ın söylemlerinden daha fazla mı sporun ruhuna ve sportmenliğine uygundur?

  Futbolu yönetmenin sadece futbol ekonomisini yönetmek olmadığını, TFF'nin kendi görev ve sorumluluklarını hakemlere devrederek bu genç insanları toplumun ve dejenere sözde spor medyasının önüne atmasını eleştirmek suç mudur?"

  Yıldırım, milli takımın menfaatlerini korumanın suç olup olmadığını da sorarak, şu ifadeleri kullandı: "Ya da Milli Takım'ın başarısızlıklarını olağanlaştırmaya çalışanları eleştirmek suç mudur? Milli Takım'ın şerefini kurtarmak TFF Başkanı'nın sorumluluğunda değil de İSKİ'ye mi aittir?"

  İşte Yıldırım'ın yazılı açıklamasının tamamı:
  1. 28 Kasım 2014, Cuma
  2. Güncelleme: 11:14

  Milli takımın şerefini İSKİ mi kurtaracak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN