Yeter sabrımız kalmadı – Fotomaç – 18 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Yeter sabrımız kalmadı

  Yeter sabrımız kalmadı

  "Çirkin saldırıyı yapan bu zavallıların ülkenin adalet dağıtıcılarının ellerinde cezaya çarptırıldığını görmek istiyoruz"

  Yazarları Derneği () Genel Merkezi, A Milli Takımı'nın Kazakistan ile yaptığı 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri maçından sonra bazı güvenlik elemanları tarafından gazetecilere yapılan saldırıya sert tepki gösterdi. "Sabrımız kalmadı" başlıklı yazılı açıklamada, önceki gün yaşananların Türk sporunun "kara gecesi" olduğu vurgulanarak, şöyle denildi:

  ''ASLA YILDIRAMAYACAK "
  Nereden geldikleri belli olmayan, kendilerini 'koruma' diye tanıtan; ama buna rağmen akreditasyon kartları bulunmayan 7 kişinin, görevleri sadece haber peşinde koşan meslektaşlarımıza hunharca saldırmaları, darp etmeleri, öldüresiye teşebbüste bulunmaları asla ve asla affedilemeyecek ve mutlaka cezasını bulması gereken çirkin bir olay olarak tarihe geçmiştir. Bilinmelidir ki son zamanlarda, basın mensuplarını azarlamayı, antrenman sahalarına almamayı, tribünlere sokmamayı marifet sayan zihniyetlerin yol açtığı bu tip olaylar, kendilerini sadece deklanşör, görüntü ve haberleriyle savunan meslektaşlarımızı asla yıldıramayacaktır. Dün (önceki gün) arkadaşlarımıza atılan o tekmeler, yumruklar, o darp edilmeler, öldüresiye hamleler, sadece Metin Karabaş'a, Saycan Sayım'a, Gökhan Kılınçer'e, Murat Akbaş'a, Uğraş Özyurt'a değil, spor basınına yapılmış en terbiyesiz, en adi, en çirkin saldırıdır. Kazakistan maçının öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylar, öyle bildiri ve kınama ile geçiştirilecek bir hadise değildir.

  "KÜFÜR İHANETTİR "
  Düşünün, hayati bir maça çıkan milli takımımızın kalecisi , bir grup taraftarın iğrenç tezahüratları ile çileden çıkıyor. Hatta bu protestonun ilerlemesi nedeniyle stattan da ayrılıyor. Orada her kim ne olursa olsun, ay-yıldızı temsil etmektedir. Bu nedenle futbolculara yapılan küfürlü tezahürat, ülkeye ihanettir. Protestonun çeşitli tarzı vardır ve ne yazık ki her geçen dakika erozyona uğrayan, cehaletini aynı felsefeyi taşıyan arkadaşlarıyla cesarete dönüştüren, düşünce özgürlüğünü ayaklar altına alan bir sürü baldırı çıplak, hem Volkan Demirel'e hem de bu ülkeye ihanet edecek kadar ileri gitmiştir. Volkan Demirel orada sizi bekliyor. Haydi koşun ona, bir özür dileyin.

  "TERÖR ODAKLI "
  Yerde yatan bir meslektaşımızın kafasını tekmeleyen insanlar, ne polis ne özel güvenlikçi ne taraftar, her kim olursa olsun, terör odaklı birer militandır. Bunları kınamıyoruz. Bu zavallıların bu ülkenin adalet dağıtıcılarının ellerinde nasıl bir cezaya çarptırıldıklarını görmek istiyoruz. Her fırsatta hedef gösterilen meslektaşlarımızın böylesine bir saldırının ortasında kalıp halen yaşamlarını sağ olarak sürdürebilmeleri ise onların birer şansından başka bir şey değildir.

  "NEREYE VARACAK? "
  Söyler misiniz biz ne yapacağız? Söyler misiniz bu işin sonu nereye varacak? Söyler misiniz can güvenliğimiz konusunda başvuracağımız yeni mercilerin adresi var mıdır? Var mı bir çözüm öneriniz? 76 milyondan birkaç bin kişinin maça gittiği ey koca ülkem! Futbolda düştüğün duruma bak. Kan gövdeyi götürüyor. Huzura en ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, spor sahalarını kendi çıkarları için kamufle edenler, her çirkin olay gibi bir gün oklar kendilerine döndüklerinde sakın ola ki basından medet ummasınlar."
  1. 18 Kasım 2014, Salı
  2. Güncelleme: 01:38

  Yeter sabrımız kalmadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN