Heykeli taşınıyor – Fotomaç – 12 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  Heykeli taşınıyor

  Heykeli taşınıyor

  Avukat İlyas Bulcay, Türk futbolu ve 'nin "Ordinaryüs" lakaplı efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis'in Büyükada'daki heykelinin üzerini kapattırarak, ona yapılan saygısızlığı önlediklerini ifade etti.

  Lefter'in mirasçıları olan eşi İstavrini Küçükandonyadis ve kızı Aliki Balkan Sayın'ın avukatlığını üstlenen Bulcay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, heykelin hak ettiği yere taşınıncaya kadar mühürlenmek suretiyle üzerinin kapatıldığını, böylece kişisel rant konusu olmaktan da çıkarıldığını kaydetti.

  Aynı zamanda Fenerbahçeliler Derneği Başkanlığı da yapan Bulcay, Lefter ile hiçbir bağı olmayan Galatasaraylı bir işletmecinin, heykeli kendi mekanının önüne koydurduğunu belirterek, şunları kaydetti:

  "Adada vakıf gibi bir oluşum var, Lefter'i sevdikleri için heykelini yaptırıyorlar. Ancak heykeltıraş parasının tamamını ödeyemiyorlar, yarısını ödeyebiliyorlar. Heykel ortada kalıyor. Orada meyhanesi olan Galatasaraylı bir arkadaş, kalanını ödüyor, belediyeye de heykeli diktiriyor. Güya kamu arazisi olan bir yer ama özellikle yazın etrafını masalarla çeviriyorlar. Millet orada yiyip içiyor, ondan dolayı oraya gelen insanlar var. Gelmişken burada oturalım diyorlar. Ticari bir şeyde kullanıyor bunu. İçince kontrolünü kaybeden insanlar, heykelin ağzına sigara takıyorlar, eline kadeh veriyorlar, hoş olmayan şeyler yaşanıyor. Aile de bundan rahatsız olup girişimlerde bulunuyor. Belediye konuya kulak asmayınca avukatlara gidiyorlar, olay bana kadar geldi ve girişimlerde bulunup heykelin üzerini kapattırdık."

  LEFTER, METİN OKTAY ÜLKENİN DEĞERLERİ
  Bulcay, Lefter ve Metin Oktay gibi efsanelerinin ülkenin önemli değerleri olduğunu vurgulayarak, "Bunlar bizim vefa göstermemiz gereken insanlardır" dedi.

  Adalar Belediyesi ile görüşmelere başladıklarını bildiren Bulcay, "Ben bedelsiz bir şekilde konuyla ilgileniyorum. Savcılığa şikayet edildi. Dün itibarıyla da heykel örtüldü. Belediye ile görüşmelere başladım. Yakın zamanda tekrar konuşacağız. Heykelin Büyükada'da ona daha uygun olan bir meydana yada güzel bir yere konulmasını, naklini sağlayacağız" diye konuştu.

  Heykeli işletmesinin önüne koyduran kişinin doğru bir hareket içerisinde olmadığını savunan Bulcay, "Metin Oktay, Lefter bunlar ülkenin değerleri. Kadıköy'de de Metin Oktay'ın heykeli var. Herkes saygı gösteriyor ona. Göstermek de zorunda. Kişisel çıkarlara da alet edilemez. Ne benim, ne 'nin ne 'ın bunlar. Bunlar hepimizin. Bu işin tarafları var. Menfaat penceresinden değil de adalet penceresinden bakmak lazım" ifadelerini kullandı.

  1. 12 Kasım 2014, Çarşamba
  2. Güncelleme: 20:28

  Heykeli taşınıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN