Biz yetiştireceğiz – Fotomaç – 09 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  Biz yetiştireceğiz

  Biz yetiştireceğiz

  F.Bahçe Başkanı , "Para kazanma fikrini bir tarafa bırakıp, hem Kulübü'ne hem de Türk sporuna faydalı gençler yetiştireceğiz" yorumunu yaptı

  F.Bahçe Başkanı , okullarında yeni bir dönemi başlattıklarını belirterek, "Para kazanma fikrini bir tarafa bırakıp, F.Bahçe Kulübü'ne ve Türk sporuna faydalı gençler yetiştirmek istiyoruz" dedi. Aziz Yıldırım, "Spor okullarına başka bir gözle bakıyoruz. Para kazanma fikrini başka bir tarafa bırakacağız. Öncelikle bütün spor okullarını 17 binden 50 bine çıkaracağız. Bu kulübe artık dışarıdan değil, spor okullarından gelecek sporcuları getirip onlarla takımlarımızı donatacağız. Bundan sonraki çalışmaları da böyle yapacağız" diye konuştu.

  Ben ticarete karşıyım

  "Hedef 1 Milyon Üye" projesi doğrultusunda 35 olan kulüp şubesi sayısını 200'e çıkaracaklarını, genelindeki spor okullarının kulüp şubelerine bağlı olarak çalışacağını anlatan Başkan Yıldırım şöyle devam etti: "Yılda 3 defa doktorların kontrolünde her türlü ölçümleri yapılacak. Artık bilimsel çalışma yapacağız. İstediğim, F.Bahçe Kulübü'nde sporcu olacak çocukları buraya kazandıracak bir sistem kurmak. Bu sistemi muhakkak yapacağım, hayata geçireceğim. Yoksa diğeri bir ticaret oluyor, ben ticarete karşıyım."

  Maddiyatı düşünmem

  Türk sporuna, sporcu hediye etmek istediklerini belirten Başkan Yıldırım, yeni yılda sıfırdan başlayarak bu projeyi hayata geçirmek istediklerini dile getirerek sözlerini şöyle tamamladı: "Gaye Türk sporu, sadece F.Bahçe meselesi değil. 75 milyon insanımız var. Neden sporcu çıkmıyor? Sadece için konuşmuyorum. Biz 9 branşta çalışma yapıyoruz. Gerekirse bu branşların dışında da çalışmalar yapılır ve Türk sporuna sporcu hediye edilir. Her yerde eğitimli hocalar olacak. İstediğimiz tamamen sportiftir, maddi bir şey düşünmüyorum."
  1. 09 Kasım 2014, Pazar
  2. Güncelleme: 23:36

  Biz yetiştireceğiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN