Tehlike büyük! – Fotomaç – 26 Mart 2013 ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Tehlike büyük!

  Tehlike büyük!

  Taraftar olayları nedeniyle tarafından denetim ve gözlem altına alındıklarını belirten Abdullah Kiğılı, durumun ciddiyetine önemle vurgu yaptı. Kiğılı, " tehdit altında" dedi

  Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, son dönemde yaşanan taraftar olaylarının, kulübü sanılandan da büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bıraktığını açıkladı. Radyospor'a konuşan Kiğılı, "Büyük bir tehdit altındayız" diyerek durumun vahametini ortaya koydu. İşte Kiğılı'nın açıklamaları:

  Tehlike içindeyiz
  "Bu saha olaylarına sebebiyet verenler kimler ve niye yapıyorlar anlayamıyorum. Dünyanın neresinde görülmüş bu kişilerin yaptığı paraşütlü eylem. Avrupa'da 8 takım arasına girdik. Fenerbahçe'nin en büyük rakibi Avrupa değil bize zarar veren bu azınlık kişilerdir. İkide bir sahamızı kapattırıyorlar. Bu kişilerin eylemleri yüzünden bizi denetim ve gözlem altına aldı. Büyük tehdit ve tehlike altındayız. Bu yapılanların maddimanevi rakamı ölçülemez. Azınlık olan bu gruplar, büyük bir çoğunluğun ve F.Bahçe'nin maddi-manevi gelirlerine el koyuyor. 32 bin kişinin, 56 loca sahibinin haklarını çalıyorlar. Fenerium'un satışını durduruyorlar."

  Bunlara hapis cezası yokmuş
  Kiğılı, BATE maçında sahaya meşale atanlara 6222'ye göre hapis cezası olmadığını belirtirken, "Dehşetle irkildim. Karakola gidip imza vermeleri yetiyormuş. Yüzde 80'i karakola gidip imza atmamış. Bu kişilerin arkasında büyük bir güç var. Zaten iyi niyetle çalışan polis, bu güçleri mutlaka bulmalı. Fenerbahçe'nin haklarını korumak için gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz" dedi. Fenerbahçe Asbaşkanı Mithat Yenigün de, "Bizim bilmediğimiz tespitleri varsa korkarım başımız ağrır" diye konuşmuştu.

  'Kapıları zorladılar' yazıyorsa kötü!
  UEFA, Fenerbahçeli taraftarların Plzen'de sahte biletle stada girmeye çalışmasının ardından sarılacivertli kulübü disiplin kuruluna sevk etmişti. Maçın temsilcisinin raporunda yer aldığı ileri sürülen bir detay ise daha can sıkıcı. Raporda, stat içindeki Fenerbahçeli taraftarların dışarıdaki arkadaşlarını içeri almak için kapıları zorladığı ve güvenlik güçleri ile karşı karşıya geldiğinin yazılı olduğu iddia ediliyor. UEFA'nın bu durumda Fenerbahçe'yi cezalandırabileceği, "2 yıl ertelemeli Avrupa'dan men" kararının yürürlüğe sokulabileceği bazı uzmanlarca dile getiriliyor.
  1. 26 Mart 2013, Salı
  2. Güncelleme: 00:54

  Tehlike büyük! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN