Stoper miyim ki Alex'i tutayım

Sorgu sırasında savcı MEHMET BERK ile arasında geçen ilginç diyalogları aktaran Karan, F.Bahçe'nin şampiyon olmasını istemeyecek kadar iyi bir G.Saraylı olduğunu ifade etti

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 27 Mart 2012 Salı 23:39 Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 09:48
Mahkeme Başkanı 'nin kürsüye çağırdığı tutuksuz sanıklardan , ilginç bir savunma yaptı. Eskişehirspor- maçında şike ile suçlanan ve Ali Kıratlı ile yaptığı telefon konuşmalarının ne anlama geldiği sorulan Karan, şunları söyledi: "Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemem. Konuşmalarımda para mevzusu hiç geçmedi.
Böyle bir şey varsa, hayatım boyunca elde ettiğim tüm başarılarımı yok sayarım. Hem Fenerbahçe hem de Trabzonspor maçında 10 dakika oynadım. Savcı Mehmet Berk, '10. dakikada maçı sattığınızı düşündüm' dedi. Ben de '10. dakikada 1-0 öndeydik dedim. 'Alex'i niye tutmadınız?' diye konuştu. Ben de 'Son 10 dakika oyuna girdim. Bir de stoper değilim' ifadesini kullandım.

ŞU FENERBAHÇE'Yİ YENİN
Ali Kıratlı benim ağabeyim. 10-15 senelik arkadaşım. Oğlumun ismini bile o taktı. Bana saat hediye etmişti. Eşim o saate el koydu. 'Hediye ettiğim saati sattın mı?' dedi Ali abi. Paketin içinde saat vardı."
Karan, hakimin "Saat olsa bile yanlış anlama olabileceğini düşünmedin mi?" sorusuna, "Buralara kadara geleceğini hiç düşünmedim. 'Takımı motive et' dedi Ali Kıratlı, Eskişehir-Trabzon maçı için.
Galatasaraylı arkadaşlarım bile arıyordu 'Şu Fenerbahçe'yi yenin' diye. Futbolda bu tip konuşmalar oluyor. Sezer'in Fenerbahçe'ye transfer olacağını biliyordum. Onun için Sezer'e maçtan önce Fenerbahçe'ye transfer olacağını söylememesinin doğru olacağını söyledim."

EMNİYETÇİLER ÜST MÜ OYNADI?
Ümit Karan'ın avukatı Ayhan Sağıroğlu, savcı Mehmet Berk'in 5 maçın sonucunu daha önce bildiklerine yönelik o meşhur sözlerini mahkemede gündeme getirerek ilginç bir çıkış yaptı: "Emniyet mensupları kaç paralık iddaa oynadı? Alt mı, üst mü oynadılar? Bu dosyanın içinde cebir şiddet tendidi göremedim. Ümit Karan örgüt üyesi değil. Karan'ı dinleme izinleri eski tarihli. 6222'ye göre dinleme izni alınmadı. 14 Nisan'dan sonra alınmış dinleme izni yok. Çıkar amaçlı suç örgütü ise izin alınması gerekirdi."
Sağıroğlu, zaten hüküm verildiğini, tutuklanacak 6 ismin daha önceden belli olduğunu belirterek, "Ümit Karan, Bülent Uygun, Mecnun Otyakmaz... Sizi tenzih ederim hakim bey. (Hakim 'beni tenzih edin' dedi, salonda gülüşmeler oldu) Polisler delil toplamıyor, dinleme yapıyor; onu da beceremiyor! Karı-koca muhabbetleri dinleme oluyor. İnşallah onların başına da gelir. Emniyet, daha önce yaptığı dinlemeleri elinde tutuyor. Şantaj üzerine kurulmuş bir düzen" dedi.

SON DAKİKA