"Güiza'yı kesin olarak istiyoruz"

’den bu yaz döneminde ayrılmasına kesin gözüyle bakılan , Getafe yolunda.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 11:12 Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 11:13
TONİ MUNOZ: "GUIZA'YI KESİN OLARAK TRANSFER ETMEK İSTİYORUZ"

Geçen yaz da İspanyol takımının gündemine gelen ancak yüksek maliyeti nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Güiza için Madrid temsilcisinin sportif direktörü Toni Muñoz, Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, "Daniel, kesinlikle transfer etmek istediğimiz bir oyuncu. Onu buraya getirmek için çalışıyoruz. Transferini mümkün kılmak için değişik formülleri kullanacağız; ama şu anda size Daniel'i 'kesin olarak transfer edeceğiz' diyemem" diye konuştu.

ARAPLAR, GETAFE'YE ÇOK YATIRIM YAPTI

Güiza'nın transferi konusunda Getafe'nin bu sezon geçen yaz yaşadığı yüksek maliyet sorununu yaşaması beklenmiyor. Bunun birinci nedeni, Madrid kulübünün Dubaili Arap sahiplerinin sağladıkları para kaynağı. "Team Dubai" isimli grup öyle güçlü bir konumda yer alıyor ki takımın ismi "Getafe Team Dubai" olarak değiştirdi ve logosunu da buna göre yeniden dizayn etti.

6-7 MİLYON EURO KARŞILIĞINDA TRANSFER GERÇEKLEŞEBİLİR

Ayrıca 'nin, Niang'ın varlığı, Emenike'nin transferi ve Semih'in sözleşme yenilemesi nedeniyle, ekonomik açıdan, Güiza'nın transferinde daha esnek davranması ve bonservis bedeli olarak 6-7 milyon euro civarında bir fiyat belirlemesi bekleniyor. Fenerbahçe, Güiza'yı 12 milyon euro satış bedeli karşılığında renklerine bağlamıştı.

FENERBAHÇE'DEN YILDA 3.5 MİLYON EURO ALIYOR

Sarı lacivertli takımla 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan İspanyol futbolcu, yılda 3.5 milyon euro garanti para kazanıyor. Golcü futbolcunun satışı, Fenerbahçe'ye belli bir para kazandırmakla birlikte kasasından 3 buçuk milyon euronun çıkmasını da engelleyecek.

Bu açıdan değerlendirildiğinde Güiza'nın Getafe'ye transferinin yüksek olasılık olduğu görülüyor.

GUIZA, GETAFE'YLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SAKLAMADI

, tatilini geçirdiği Sanlucas'ta İspanyol basınına açıklama yapmış, Fenerbahçe'ye veda sinyali vermişti. "Fenerbahçe'deki durumuma baktığımda artık forma şansı göremiyorum. Sezon başlamadan satılmam herkes için en mantıklı çıkış olacaktır" diyen Güiza, Getafe'yle görüştüğünü kulüplerin anlaşması durumunda transferin gerçekleşeceğini söylemişti.

BİZE ULAŞIN