Topuk Yaylası hazır

Spor Kulübü'nün Düzce'nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Bıçkıyanı köyü sınırları içerisinde yer alan Topuk Yaylası'nda yaptırdığı tesislerin inşaat çalışmasında çevre düzenlemeleri ve ince işçiliklerin kaldığı bildirildi.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 24 Haziran 2011 Cuma 15:50 Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2011 Cumartesi 13:11
Kulübü'nün 1300 rakımlı Topuk Yaylası'nda devam eden tesis inşaatının son aşamaya gelindiği ve Temmuz ayında tamamen bitirilmesi hedeflendiği belirtildi.

7-14 Temmuz tarihleri arasında Fenerbahçe profesyonel takımının kamp yapacağı tesiste, inşaat işleri tamamen bitirilirken çevre düzenlemeleri ve çim döşeme işlemleri sürdürülüyor.

İç mefruşatının döşeme işlemlerinin biten tesiste göl kenarında bulunan futbol sahaları ve soyunma odalarında çalışmalar devam ediyor. Kısa sürede hizmete gireceği öğrenilen tesis ahşap yapısıyla tamamen doğaya uygun inşa edildi.TESİS

, 150 dönüme yakın arazide ve 2 bin 500 metrekare alanda yer alıyor. Tesisin alanı, 8 bin 91 metrekare inşaat alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle 8 bin 605 metrekareyi buluyor.

Tamamı doğal ve ahşap malzemeden yapılacak tesis, bodrum, giriş, birinci ve çatı katlarından oluşuyor. Yüzde 40'ı dubleks toplam 80 odası bulunan tesiste, otopark, 210 metrekarelik fitness merkezi, 330 metrekarelik restoran, 160 metrekarelik çok amaçlı salon, Türk hamamı, buhar odası ve sauna, masaj odası, solaryum odası, kuaför gibi bölümlerin yanı sıra Fenerium Mağazası da hizmet verecek.
Tesisin temmuz ayında tamamen tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Kulüp Topuk Yayla mevkisinde tesislerin yakınındaki Bıçkıyanı köyünde, köy tüzel kişiliğine ait 320 metrekare alana iki katlı lojman inşa ettirdi. Lojmanda, çay ocağı, muhtarlık, internet kafe, market ve misafir odası bulunuyor. İç tefrişatın kalan işlerinin sonraki günlerde tamamlanacağı ve binanın hizmete gireceği bildirildi.

Tesisin D-100 karayolu Bolu Dağı mevkisinden bağlantısını sağlayan yolun asfaltlama çalışmaları Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Özel İdare tarafından sürdürülüyor. Daha önce orman yolu olarak kullanılan yollarda altyapı döşeme işlemleri tamamlanırken asfaltlama işlemlerinin bu yaz sezonu sonuna kadar tamamen bitirilmesi hedefleniyor.

BİZE ULAŞIN