Biri izah etsin

"Hakem hatalarıyla kantarın topuzu iyice kaçtı. MHK neden suskun kalıyor? G.Antep maçı ortada. Böyle sert bir futbolun izahı var mı?"

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 18 Nisan 2011 Pazartesi 23:51 Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2011 Salı 16:27
Fenerbahçe yönetimi, sert bir bildiriyle Gaziantepspor maçının hakemi Hüseyin Göçek merkezde olmak üzere MHK, federasyon ve bazı medya mensuplarına veryansın etti. İşte o zehir zemberek açıklamalardan öne çıkanlar: "Türk futbolunda bilirkişiliğe soyunan, kendisine futbol adamı ya da yorumcu demeye dilimiz varmadığı şahıslar, kulübümüze ve rakiplerimize karşı çirkin ithamlarda bulunmakta. Bu kişilerin zerre kadar yüzleri kızarmıyor mu?"

'Ligin gidişatı etkilenmiştir'
"HER gün yeni bir komplo senaryosu ortaya koyan bu insanları çağırıp 'Gel kardeşim bildiğini anlat, anlatamıyorsan 'yaptığının hesabını ver' diyecek savcı yok mu? Sporda Şiddet Yasası daha ilk günden uygulanmayacaksa nasıl bir etkisi olacak? Hakem hataları nedeniyle kantarın topuzu iyice kaçıyor. Bursa maçında penaltımız verilmedi, ligin gidişatı etkilendi. MHK, TFF ders almadı, G.Antep maçında haklarımız gasp edildi, penaltılarımız verilmedi."

Cezasız mı kalacak?
Gördüğünü dahi çalmayan hakemler hep cezasız mı kalacak? Fenerbahçeli futbolcuların ceza sahasında üzerlerindeki formayı çıkarmaya varan sert futbolun bir izahı var mı? Hangi durumlarda penaltı çalınır, bu nettir. Takımdan takıma değişmez. Kararların bu denli değişkenlik gösterdiği bir durumda, bunca emeğin, çabanın ve yatırımın anlamı kalmaz."

'Asla unutmayız!'
BİLDİRİDE, F.Bahçe yönetimi son noktayı şöyle koydu: "Fenerbahçe kulübü, başarımıza set çekmeye çalışanları asla unutmaz ve her türlü hukuki zemin üzerinde onlarla hesaplaşır."

O gol Allah'ın bir lütfuydu'
G.ANTEP maçındaki hakem yanlışlarının 'yarışı az daha bitereceğinin' vurgulandığı açıklamada, "Allah'ın bir lütfu olarak, bu durum 'bir futbol mucizesi' ile bertaraf edildi" denildi.

'Destek nasıl olur gördüler'
SARI-lacivertli yönetim, söz konusu bildiride taraftarını övdü: "12. adam destek nasıl verilir, dosta düşmana bir kez daha gösterdi. Şanlı tarihimizi sporcularımızla birlikte yazan taraftarımıza şükranlarımızı sunuyoruz."
BİZE ULAŞIN