Aykut Alex’i hiç istemedi ki!

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 29 Kasım 2010 Pazartesi 16:51 Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2010 Pazartesi 17:21
'de Daum da, da Alex'i silmişti. Eğer Daum kalsaydı, F.Bahçe'nin 10 numarası bu sezon Lazio forması giyecek olacaktı. Kocaman gelince, sadece Daum istedi diye Hernanes'in transferinin bitirilmesini istemediği bile iddia edilmişti. Hatta İtalyan basını Hernanes, Lazio'ya gitmeden önce Brezilyalı oyuncunun haklarının yüzde 14'ünün F.Bahçe kulübünden alındığını iddia etti.

Bu arada Aykut Kocaman'ın istediği ilk oyuncu 'di. Udinese'de forma giyen Şili'yi Alex'in yerinde düşünen Kocaman, bu oyuncu için İtalyan ekibinin 15 milyon euro'dan bir kuruş aşağı inmemesi yüzünden vazgeçti. Hatta Başkan Aziz Yıldırım'da bizzat bu transfer görüşmesinde bulundu.
Sezon başında Alexis Sanchez transfer edilebilseydi, Palmeiras ile anlaşan Alex'e izin verilecek ve tecrübeli oyuncu ülkesine gönderilecekti.

Alex için resmi teklif
Palmeiras Kulüp Müdürü Wlademir Pescarmona, gelecek sezon yeni bir takım kurmayı planladıklarını, bu planlama sürecinde F.Bahçe'den Alex ile birlikte Maikon ve Chico (Atletico-PR) ile Lucas Viatri'ye (Boca Juniors) teklif götürdüklerini açıkladı. Pescarmona, Ocak ayı için Alex'e yaptıkları teklifin F.Bahçe tarafından şu anda reddedildiğini açıkladı.

SON DAKİKA