Almanya ünvanını korumak istiyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bu akşam başkent Berlin'de Almanya ve Kanada arasında oynanacak karşılaşmayla başlayacak olan Dünya Bayanlar Futbol Şampiyonası öncesinde, milli takıma başarılar diledi.

Dünyadan Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 13:15 Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 13:15
Başbakan Merkel, ''Bild am Sonntag'' gazetesi için ''Unvanı korumak için gerçek bir şans'' başlığıyla yazdığı köşe yazısında, teknik direktör Silvia Neid'ın kendisini nisan ayında başbakanlıkta ziyaret etmesinden beri bu anı beklediğini belirterek, Neid'ın, genç ve tecrübeli oyuncu karışımından oluşturduğu milli takımla gurur duyabileceklerini ifade etti.

Milli takımın bayan oyuncularının, profesyonel olmaktan öte futbol oynamaktan büyük zevk aldığının görüldüğünü kaydeden Merkel, ''Bu takımın gerçekten unvanını koruma şansı olduğuna inanıyorum'' şeklinde ifade kullandı.

Alman Bayanlar Milli Futbol Takımının turnuva boyunca kendilerine güzel anlar yaşatacağına inandığını belirten Merkel, takıma başarılar diledi. Berlin'deki Olimpiyat Stadında oynanacak Almanya-Kanada karşılaşması TSİ 19.00'da başlayacak. Dünya Bayanlar Futbol Şampiyonası 17 Temmuz'a kadar sürecek.
BİZE ULAŞIN