"Bir suçlu varsa, o da benim"

Teknik Direktörü , takımdaki olumsuz durum nedeniyle kimsenin suçlanmasını istemediğini belirterek, ''Ortada suçlu varsa o da benim. Önümüzdeki 3 ayı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ondan sonra gerekeni yaparım, yapacağım da'' dedi.

Bursaspor Haberleri Giriş Tarihi: 03 Şubat 2012 Cuma 17:11 Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2012 Cuma 17:11
Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor maçında iyi oynamalarına rağmen, şanssız bir şekilde kaybettiklerini söyledi. İki takımın da ağır iklim şartlarında iyi mücadele ettiğini belirten Sağlam, risk aldıkları dönemlerde kalelerinde golü gördüklerini kaydetti.

Trabzonspor maçının son bölümlerinde çok önemli bir gol pozisyonundan da yararlanamadıklarını anlatan Sağlam, ''Bu sezon son dakika şanssızlıkları peşimizi bırakmıyor. Bundan dolayı çok puan kaybettik. Ancak bunlar futbolun içinde olan şeylerdir'' diye konuştu.

Kaçırılan ve yenilen gollerden dolayı bugüne kadar hiç bir oyuncusunu günah keçisi ilan etmediklerini dile getiren Sağlam, şunları söyledi:

''Bu oyuncular bize çok başarılar yaşattılar. Bu hafta da son haftaların formda takımlarından Orduspor ile karşılaşacağız. Bu maçı kazanmamız gerekiyor. İyi futbol oynayarak kazanmak istiyoruz. Geri kalan maçlar açısından, bu maçta iyi oynamamız bizim için çok önemli. Bu maçla birlikte güzel bir seri başlatmak istiyoruz.''

Sağlam, son dönemlerde camia içindeki çeşitli kesimlerden istemedikleri şeyler duyduklarını anımsatarak, şöyle devam etti:

''Ortada bir başarısızlık var. Bu takım önce şampiyon, ertesi sezon da 3. olmuş bir takım. Ortada bir Anadolu takımı için çok önemli bir başarı ve istikrar var. Bu sezon şanssızlıklarla beraber, ortada başarısızlık mevcut. Özellikle başta bizler olmak üzere kimse bundan mutlu değil. Bursapor'u sevenlerden şunu istiyorum; Sezonun bitmesine 3 ay kaldı. Takımın motivasyonunu bozmamak için, herkesin sorumluluk almasını istiyorum. Kimsenin futbolcu, yönetici, taraftar, kimseyi suçlamasını istemiyorum. Buna gerek de yok. Takımdaki olumsuz durum nedeniyle kimsenin kimseyi suçlamasını istemiyorum. Ortada bir suçlu varsa, o da benim. Önümüzdeki 3 ayı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ondan sonra gerekeni yaparım, yapacağım da.''

Sağlam, bir gazetecinin, ''Takımda bir menajer krizi var. Her sezon bir iki arkadaşımıza, onlar tarafından saldırı oluyor. Acaba başarısızlığın intikamı mı alınıyor?'' sorusuna, ''Bu takımın yönetimi, başkanı var. Ben bu takımın hocasıyım. Onlar inceleyip gerekli değerlendirmeleri yapar, kararı onlar verir'' yanıtını verdi.BİZE ULAŞIN