Şampiyon Gonçalves

8 gün... 1300 kilometre birbirinden güzel ve zorlu etaplar... Caja Rural Takımı’ndan 32 saat 31 dakika 31 saniyelik derecesiyle bu yıl Tur’un galibi oldu

Bisiklet Haberleri Giriş Tarihi: 02 Mayıs 2016 Pazartesi 00:30 Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016 Pazartesi 00:31
8 gün boyunca bisiklet sporuna doydu. 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda dün 8. ve son etap olan Marmaris-Selçuk arası geçildi.
Yarışı 5 saat 46 dakika 24 saniyelik derecesiyle Southeast Venezuela takımından Jakup Mareczko kazanırken Tur'un galibi ise Jose Gonçalves oldu.

Etaba Turkuaz Mayo'yu giyerek başlayan Caja Rural Takımı'nın sporcusu kendinden emin bir tempoda pedal çevirdi. Caja Rural ekibi, ilk kilometrelerden itibaren Gonçalves'i aralarında koruyarak finişe doğru tempoda getirdi.

27 yaşındaki Portekizli pedal toplamda 32 saat 31 dakika ve 31 saniye ile 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu kazandı. Gonçalves'in 18 saniye ardından Caja Rural'den takım arkadaşı David Arroyo Duran, Tur'da ikinci sırayı elde etti. Astana'dan Nikita Stalnov ise 58 saniye geriden gelip 3'üncü basamakta yer alarak kürsüyü tamamladı. Şampiyon pedal Jose Gonçalves'e ödülünü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın verdi.

'ÇOK MUTLUYUM'
52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu kazanan Jose Gonçalves hayatının en mutlu anlarını yaşadığını dile getirdi. FOTOMAÇ'a konuşan Portekizli pedal "Kariyerim için çok önemli bir zafer oldu. Türkiye'de 8 gün boyunca harika anlar yaşadım. Bazen doğal güzelliklere bakmaktan yarışa konsantre olamadığımı da itiraf etmeliyim. Takımıma, arkadaşlarıma, bizi destekleyen Türk seyircilere ve tüm organizasyona teşekkür ediyorum" dedi.

MARECZKO: HARİKA BİR YARIŞ OLDU
Tur'un son etabını kazanan Jakup Mareczko, FOTOMAÇ'a konuştu. Polonya asıllı İtalyan pedal "Güzel bir etap oldu. Tur'da 2. kez etap kazandığım için mutluyum. Benim için keyifli bir yarış oldu. Gelecek senelerde de buraya gelip yarışmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

YILMAZ ŞENOL

BİZE ULAŞIN