Beşiktaş'ın kupası kayıplara karıştı – Fotomaç – 16 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  18 Aralık 2017, Pazartesi

  'ın kupası kayıplara karıştı

  Beşiktaş'ın kupası kayıplara karıştı

  Fe­ner­bah­çe Baş­ka­nı Aziz Yıl­dı­rı­m'­ın Be­şik­ta­ş'­ın 2010-11'de ka­zan­dı­ğı Tür­ki­ye Ku­pa­sı­'nın ne­re­de ol­du­ğu­nu sor­ma­sı gün­de­me otur­du.

  Akıllara, o dönemin Başkanı 'in, "Kupayı iade ediyoruz" açıklaması geldi. Yaptığımız araştırmalarda ise gerek Beşiktaş gerekse de Federasyon kupanın kendilerinde olmadığını söyledi. İşte kayıp kupanın hikayesi...

  Başkanı 'ın önceki gün düzenlediği basın toplantısında 2010-11 sezonunda o zamanki adıyla İstanbul Büyükşehir Belediye (Bu sezon adı Başakşehir olarak değiştirildi) ile Beşiktaş arasında oynanan ve şike soruşturmasına giren Kupası'nın nerede olduğunu sorması gündeme oturdu. İki takım arasında oynanan kupa finalinde şike yapıldığı iddia edilmiş, Beşiktaş adına dönemin ikinci başkanı Serdar Adalı ve Teknik Direktör Tayfur Havutçu sanık sandalyesine oturmuş ve belli bir süre hapiste yatmışlardı.

  AÇIKLAMA ZİYARET SONRASIYDI

  Yaşananların ardından dönemin Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve ikinci başkan Metin Keçeli, 15 Temmuz 2011'de o zamanki Türkiye Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a ziyarette bulunmuştu. Heyet, Adalı ve Havutçu hakkında bilgi alırken Demirören, çıkışta yaptığı açıklamada, "Kazandığımız Türkiye Kupası'nı geri iade etmeye karar verdik. Suçsuzluğumuz ispatlanınca geri alacağız" demişti. İşte buna göndermede bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, nerede olduğunu sordu.

  KUPAYI KİMSE SAHİPLENMEDİ

  Biz de kupanın nerede olduğunu merak ettik ve sizler için araştırdık. Önce olayın taraflarından biri olan Beşiktaş kanadına yöneldik. Kupa Beşiktaş'taysa bulunması gereken tek yer olan Beşiktaş Müzesi yetkililerine ulaştık. Müze yetkililerinden aldığımız cevap son derece net ve kısa oldu: "2010-2011 Türkiye Kupası müzemizde yok." Bunun üzerine olayın diğer tarafı olan Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştık. O dönemin Yönetim Kurulu'nda üst düzey bir ismi, "Sayın Yıldırım Demirören tarafından iade yönünde bir açıklama yapıldı. Ama o kupa federasyona kesinlikle gelmedi" diye konuştu.

  KEÇELİ: HERHALDE KULÜPTEDİR

  Metin Keçeli: (Dönemin Beşiktaş İkinci Başkanı) O gün ben ve Yıldırım Demirören TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı ziyaret ettik. Tutuklanan arkadaşlarımız için bilgi almaya gitmiştik. Demirören, Aydınlar'a 'Kupayı geri versek ne olur' diye soru sordu. Aydınlar ise 'Verseniz de vermeseniz de bir şey değişmez. Konu hukuki" diye cevap verdi. Çıkışta Yıldırım Başkan bir televizyon kanalına konuştu. Bir anda ağzından 'Kupayı iade ediyoruz' cümlesi çıktı. Şaşırdık. Kupanın nerede olduğunu bilmiyorum. Her halde Beşiktaş'ın müzesindedir.

  Kaynak: Bugün
  1. 16 Kasım 2014, Pazar
  2. Güncelleme: 18:59

  Beşiktaş'ın kupası kayıplara karıştı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN