'tan Aydınlar'a destek

Kulübü Başkanı , Futbol Federasyonu başkanlığına seçilen Mehmet Ali Aydınlar'a inançlarının tam olduğunu söyledi.

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 29 Haziran 2011 Çarşamba 17:23 Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2011 Çarşamba 17:23
Futbol Federasyonu'nun Ankara'da gerçekleştirilen genel kurulunda Lig TV'nin sorularını yanıtlayan Demirören, Mehmet Ali Aydınlar'ın başkanlığa seçilmesiyle yeni bir dönemin başladığını belirterek, ''Türk futbolu için hayırlı olsun. İnşallah eksikleri görüp, yapılması gereken müdahaleleri anında gerçekleştirirler. Çok iyi yönetim kurulu oluşturuldu. Zaten Mehmet Ali Aydınlar'ı ilk öneren dört beş kulüpten biriyiz. İnancımız ve güvenimiz sonsuz. Güzel bir yönetim kurulu kuruldu. Bundan sonraki görevimiz onlara destek olmak. Onların da yapılan hatalardan dersler çıkarıp doğruları gerçekleştirmesi önemli'' dedi.

Aydınlar'ın yönetim kurulunda ve diğer kurullarda 'ın etkili olup olmadığı yönündeki soruyu ise siyah-beyazlı kulübün başkanı, şu şekilde yanıtladı:

''Mesele etkinlik kavgası değil. Mühim olan doğru kişilerin doğru işleri yapabilmesidir. Mehmet Ali Aydınlar'a 'Şunu listene alır mısın' demedik. Kendisi çalışabileceği kalitede kişileri seçti. 4 Beşiktaşlı var. Sanıyorum 4 de Fenerbahçe ve Galatasaraylı var. Ayrım yapmadı. Öyle bir mücadelenin içine girmedik. Görüşüne saygım var. Aydınlar'ın kuracağı ekibe güvendiğimiz için bir isteğimiz olmadı. Beşiktaş'ın etkin olmak için oraya adam koymaya ihtiyacı yok. Bizim bugüne kadar söylediğimiz şey, Beşiktaş'ın haklarının koruması üzerineydi. Beşiktaş hiçbir zaman haksız talepte bulunmadı. Yanlışları anlatmaya çalıştı. Buradaki arkadaşların bunu daha iyi anlayacağını düşünüyoruz.''

Merkez Hakem Kurulu başkanı olacak Yusuf Namoğlu konusunda ise , ''Kendisini her zaman Beşiktaşlı olarak gördüm. Beşiktaş ilçesinde 6 yıl belediye başkanlığı yaptı. Başka takım tutma şansı yok. Kendisi zaten Beşiktaşlı. Mühim olan Beşiktaş'ı tutması değil, belediye başkanlığı yaptığı dönemdeki kişiliğini Merkez Hakem Kurulu'na yansıtmasını bekliyoruz'' dedi.

Trabzonspor'un genel kurula katılmaması konusunun hatırlatılması üzerine Demirören, ''Trabzonspor Kulübü başkanının aldığı kararı saygıyla karşılamak lazım. Kendisi Aydınlar'ın sonuna kadar arkasında. Trabzonlu bir adayın olduğu dönemde Aydınlar'ı destekledi. Belki kendisi Trabzon'da zora düştü. Bir talebi vardı, tavır koydu. Sağ olsun vekaleti uzun zamandır Beşiktaş'ta. Zaten sonuna kadar Aydınlar'ı destekleyeceğini beyan etti. Bir Trabzonlu adaya 'Hayır' deyip, Aydınlar'ı desteklediği için Trabzon'daki baskıdan rahatsız oldu'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN