Güiza Beşiktaş’a koşuyor

Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schsuter’in Getafe’yi çalıştırırken öğrencisi olan Dani Güiza’nın transfer edilmesi için ’e istekte bulundu.

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 30 Kasım 2010 Salı 11:46 Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2010 Salı 12:33
Başkanın ise bu isteğe önce karşı çıktığı fakat Alman teknik adamın Başkan'ı ikna etmeyi başardığı iddia edildi.

İspanyol basınında yer alan iddiaya göre Schuster bu sezon sadece 1 maçta 90 dakika forma giyen Getafe'den eski öğrencisi Albin'i de takımında görmek istiyor. Albin ve Güiza ikilisinin 2006 yılında harikalar yarattığını belirten Schsuter'in, Başkan Demirören'i, "F.Bahçe, Güiza'yı kullanamıyor. Benimle Türkiye'de gol kralı olur. Onu herkesten iyi tanıyorum" diye ikna ettiği bildirildi.

Schuster ve Güiza'nın sık sık bir araya geldikleri ve görüştükleri, Alman teknik adamın ameliyat sonrası Güiza'yı ilk arayan ve geçmiş olsun diyen kişi olduğu bildirildi.

Güiza'nın Schuster'e, "Beni anlayacak tek kişi sensin, beni Beşiktaş'a aldır" dediği iddia edildi. Güiza'nın Schuster'e özel hayatına çeki düzen vermeye söz verdiği belirtildi. Bu arada Başkan 'in, Aziz Yıldırım'la Güiza konusunda görüşme yapmaya hazırlandığı, bu transferin önündeki en büyük engelin ise İspanyolun bonservis bedeli olduğu bildirildi. Bu arada İspanyol basını, Güiza'yı Getafe'nin de istediğini iddia etti.

SON DAKİKA