"Hedefimiz Avrupa Ligi'ni mutlaka kazanmak"

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın ABD'li oyuncusu , Türkiye liginin kadın basketbolunda Avrupa'nın en iyi liglerinden birisi olduğu için Fenerbahçe'de forma giydiğini belirtti.

Basketbol Haberleri Giriş Tarihi: 25 Ekim 2012 Perşembe 12:11
Yeni sezondan beklentilerini değerlendiren ABD'li oyuncu, 20. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanarak iyi bir başlangıç yaptıkları 2012-2013 sezonunda bütün kupalara talip olduklarını ifade etti.

Hobi olarak başladığı müzikal çalışmalarında geçen sezon bir single çıkaran , Türkçe şarkı söylemek ve Fenerbahçe ile ilgili bir şeyler yapmak istediğini de belirterek, Fenerbahçeli taraftarlardan kendisine şarkı sözü yollamasını istedi.

''En kaliteli liglerden birisi TKBL''
McCoughtry, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ni (TKBL), kadın basketbolunda Avrupa'nın en iyilerinden birisi olarak değerlendirdi. Kendisinin de bu nedenle Türkiye'de ve Fenerbahçe'de bulunduğunu kaydeden ABD'li oyuncu, ''Daha önce Avrupa'da pek çok ligde forma giyme şansı buldum. Avrupa'da forma giymiş birisi olarak söyleyebilirim ki, aralarında en kaliteli lig Türkiye ligi. Zaten bunun için Türkiye'de ve Fenerbahçe'de forma giyiyorum'' ifadelerini kullandı.

''Tüm kupalara talibiz''
Bundan önce Fenerbahçe formasını giydiği iki sezonda lig şampiyonluğu sevinci yaşayan sarı-lacivertli oyuncu, bu sezon Avrupa Ligi'nde kupayı kazanmak istediklerini kaydetti. Fenerbahçe'nin her zaman büyük beklentileri bulunan bir kulüp olduğunu aktaran McCoughtry, bu sezonki hedeflerini şöyle anlattı:

''Fenerbahçe her zaman büyük beklentileri bulunan ve bu yönde oyuncuları olan bir kulüp. Bu yıl da beklentilerimiz kulüp adına çok fazla. Öncelikle Avrupa Ligi'ni kazanmak istiyoruz. Geçen yıl olduğu gibi yine ligi kazanmak istiyoruz. Bu yıla dair bütün kupaları kazanmak istiyoruz. Önemli hedeflerimizden birisi mutlaka Avrupa Ligi'ni kazanmak ve bunu yapabilecek kadar iyi bir takımımız var.''

''Müzikal anlamda Fenerbahçe ile ilgili çalışma yapmak istiyorum''
Hobi olarak başladığı müzik çalışmalarında geçen sezoen ''Baby Im A Star'' isimli single çıkaran Angel McCoughtry, Fenerbahçe ile ilgili çalışma yapmak istediğini ifade etti.

Türkçe şarkı söylemek istediğini belirten McCouhgtry, taraftarlardan yardım isteyerek, ''Bu yıl da müzik anlamında yeni çalışmalar yapmak istiyorum. Ama bu kez tercihim Fenerbahçe ile ilgili bir şey. Özellikle Fenerbahçeli taraftarlar bana birkaç söz yollarsa müzikal çalışmaları o eksende yapmak istiyorum'' diye konuştu.

Çıkardığı singledan bir bölüm söylemesi istenen ABD'li oyuncu, ''Daha sonra bir Türkçe şarkı söyleyeceğim, onu daha çok seveceksiniz'' dedi.

SON DAKİKA