'un başkanı 'li

İngiltere'nin Kulübü'nün yeni başkanı Martin Broughton, 55 yıldır taraftarı olduğu için yarınki Liverpool-Chelsea maçına gitmeyeceğini söyledi.

Avrupa’dan Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 01 Mayıs 2010 Cumartesi 16:52 Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2010 Pazar 02:27
Broughton, yaptığı açıklamada, ''55 yıl aynı takımı tutan benim gibi bir taraftarın bir anda bu kararından vazgeçmesi beklenemez. Bir takımı yeterince uzun süre takip ederseniz bu kanınıza işler'' dedi.
63 yaşındaki Broughton, '''un yaşlı taraftarları ne hissettiğimi anlayacaktır. Yarınki maça gidemem ve hissettiğim herhangi bir duyguyu açığa vuramam, bu Liverpool taraftarlarına saygısızlık olur'' diye konuştu.

Broughton, 16 Nisan'da kulübün başkanlığına getirilmişti.

Liverpool'un gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmesi için karşısında yarın evinde oynayacağı maçı kazanması gerekiyor.

Premier Lig'de bitime 2 hafta kala Chelsea 80 puanla lider, Manchester United 79 puanla 2. sırada. İlk 4'e girerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmak isteyen ve 7. sırada bulunan Liverpool'un 62 puanı bulunuyor.
Ligde 4. sıradaki bir maçı eksik Tottenham'ın 64 puanı, 5. sıradaki Aston Villa'nın 64 puanı, 6. sıradaki bir maçı eksik Manchester City'nin 63 puanı bulunuyor.

BİZE ULAŞIN