Yiğiner: “Tesisin yerini bilmeyenler yönetime talip oluyorlar” - Son dakika MKE Ankaragücü haberleri - Fotomaç
04 Ağustos 2020, Salı

Yiğiner: “Tesisin yerini bilmeyenler yönetime talip oluyorlar”

Yiğiner: “Tesisin yerini bilmeyenler yönetime talip oluyorlar”

sonucunda başkanlık görevini yürüten tekrardan başkanlığa seçildi. Necmettin Erbakan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen MKE Genel Kurulunda, katılan 498 delegenin tamamının oyunu alan Mehmet Yiğiner yeniden başkanlığa seçildi.

Başkanı öncesinde kürsüye gelerek Ankaragücü camiasına seslendi.

"SORMAZLAR MI BUGÜNE KADAR NEREDEYDİNİZ?"
Başkan Mehmet Yiğiner, "900 delegemiz var 9 tane üyesi olmayan kişi geliyor burada 'Biz Ankaragücü'ne başkan olacağız ve Ankaragücü'ne sahip çıkacağız' diyor. İyide sormazlar mı bugüne kadar neredeydiniz? Çok çağrılarımız oldu. Bunlardan hiç kimse bize gelmedi. 1 kuruş destek dahi bulamadık. Delege olmadıklarını iddia edenler, delegeliğe alınmadıklarını iddia eden arkadaşlara 'nın tamamına açtık biz bunu. Dedik ki 'Gelin Ankaragücü'ne üye yapalım. Sadece 1000 TL' ama sizler çağrımıza kulak verip delege oldunuz. Onun haricinde hiç kimseyi yanımızda göremedik biz. Herkes Ankaragücü'nden kaçıyor belli sebeplerden dolayı. Kaçmayanlar ise buradaki arkadaşlarımız" dedi.

"ANKARAGÜCÜ BEŞTEPE TESİSİNİN YERİNİ BİLMEYENLER YÖNETİME TALİP OLUYORLAR"
2 tane şampiyonluk yaşadıklarını vurgulayan Başkan Yiğiner, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bunları sizlerle Ankaragücü camiası ile taraftarımız ve üyelerimiz ile başardık. Sanki hiçbir başarı elde edilememiş gibi yönetimin üzerine saldırmayı hem ahlaki bulmuyorum hem adaletli bulmuyorum. Bunun için dik durduk her zaman dik duracağız. Ankaragücü eğer bugün süper lige çıktıysa bu bizlerin sizlerin hep beraber adam gibi durduğumuz için çıktı. Herkes oyunlar oynadı herkes kulübü ele geçirmek istedi. Hepsini hep bilrikte bertaraf ettik. Bugün yine oyunlar oynandı bize gelen destekler engellendi. Tamamen siyasi bir komploydu. Bunu da atlattık. Biz buradayız. Onlar nerede? Başı da belli sonu da belli dedik. Ankaragücü Beştepe Tesisinin yerini bilmeyenler yönetime talip oluyorlar. Bizim üzüldüğümüz bu."

BU SEZONUN SLOGANI: "BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ"
Kritik bir dönemde olduklarını belirten Başkan Yiğiner, "Bundan sonra bizim yapacağımız iş hep beraber ligler başlayana kadar iyi bir performans sergilememiz lazım. Store mağazamızı açtık. Eşiniz ile dostunuz ile alışveriş yapın. Perşembe gününden itibaren kombinelerimiz satışa çıkacak. Gelin hep birlikte kombine biletlere yüklenelim. takımlar şuan baktığınız zaman 70 Milyon liralık kombine satmış. Biz 7 milyon liralık kombine satamıyorsak buda bizlerin Ankara'nın ayıbıdır. Bunu yapmamız lazım. Bu sezonun sloganı 'Biz Birlikte Güçlüyüz' biz birlikte Ankaragücü'yüz. Biz bir amaç uğrunda hizmetkar olalım. Bu işin kibir yoktur. Aynı amaç uğrunda birleşelim" dedi.

"20 BİN KOMBİNEYİ ALALIM TRANSFER YASAĞINI HEP BİRLİKTE KALDIRALIM"
Artık sisteme ayak uydurmamız lazım diyen Yiğiner, şöyle konuştu:
"Geçmişten gelen borçlarımız var. Mali tablo açıklandığında gelir ile gider arasında uçurum var. Biz stad geliri etmeliyiz. Bunu bankalar birliğine sunacağız. 5 lira ile 10 lira ile bu işi yapamayız. Geçen sene ki bir seyircinin maliyeti 37 TL. O da 10 bin 200 kişi ortalamaya oynamamıza rağmen. Şimdilik bu 37 TL'lik maliyet için kaç liralık bilet satsanız kar elde edersiniz? En kötü 40-50 Lira'dan. Bu rakamların altında satarsanız zarar edersiniz. Bizler sizlerle birlikte Ankara'ya yayılalım. İş adamlarımıza gidelim. Storeden alışveriş yapalım. Kombine biletlere yüklenelim. 20 bin tana kombine bileti biz satamaz mıyız? 20 Bin kombine sattığımız zaman biz zaten bu işi çözüyoruz. Bu yasağını kendimiz açmış oluyoruz. Gelin bu 20 bin kombineyi alalım transfer yasağını hep birlikte kaldıralım."

sonrasında seçimi kazanan Mehmet Yiğiner, yönetimi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

  1. 30.07.2019
  2. Güncelleme: 30.07.2019 18:37

Yiğiner: “Tesisin yerini bilmeyenler yönetime talip oluyorlar” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA