THY Euroleague'de 3. hafta heyecanı
Avrupa basketbolunun kulüp düzeyindeki en önemli organizasyonu THY Avrupa Ligi'nde Top 16 turunun 3. hafta maçları oynanacak.
- THY EuroLeague Haberleri
- 13 Ocak 2016, 11:10:11
İlk tur maçlarının ardından 16 takımın 2 grupta yer almaya hak kazandığı, Türkiye'yi Anadolu Efes, Fenerbahçe ve Darüşşafaka Doğuş'un temsil ettiği THY Avrupa Ligi Top 16 turu, yarın ve 15 Ocak Cuma günü yapılacak 3. hafta karşılaşmalarıyla devam edecek.
E Grubu'nun ilk maçında Panathinaikos'u 82-75, ikincisinde ise Kızılyıldız Telekom'u 88-65 mağlup ederek averajla liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe, yarın TSİ 21.00'de Rusya'dan Lokomotiv Kuban'ı ağırlayacak.
Aynı grubun diğer Türk takımlarından Anadolu Efes ise Darüşşafaka Doğuş'u 15 Ocak Cuma günü TSİ 20.00'de Abdi İpekçi Arena'da konuk edecek.
İlk maçında Kızılyıldız Telekom ekibini evinde 85-84 mağlup eden Anadolu Efes, ikincisinde ise deplasmanda karşılaştığı Rusya'nın Lokomotiv Kuban takımına 78-77 yenilmişti.
Birinci haftada Unicaja Malaga'ya deplasmanda 70-62, ikincisinde ise evinde Cedevita'ya 79-72 mağlup olan Darüşşafaka Doğuş ise ilk galibiyetine ulaşmak için parkeye çıkacak.
THY Avrupa Ligi'nde Top 16 turu 3. hafta karşılaşmalarının programı (TSİ) şöyle:
- E Grubu
Yarın:
21.00 Fenerbahçe (Türkiye) - Lokomotiv Kuban (Rusya)
21.15 Panathinaikos (Yunanistan) - Kızılyıldız Telekom (Sırbistan)
21.45 Unicaja Malaga (İspanya) - Cedevita (Hırvatistan)
15 Ocak Cuma:
20.00 Anadolu Efes (Türkiye) - Darüşşafaka Doğuş (Türkiye)
- F Grubu
Yarın:
19.00 CSKA Moskova (Rusya) - Barcelona Lassa (İspanya)
15 Ocak Cuma:
19.00 Khimki (Rusya) - Laboral Kutxa (İspanya)
21.45 Real Madrid (İspanya) - Zalgiris Kaunas (Litvanya)
21.45 - Olympiakos (Yunanistan) - Brose Baskets (Almanya)
E Grubu'nun ilk maçında Panathinaikos'u 82-75, ikincisinde ise Kızılyıldız Telekom'u 88-65 mağlup ederek averajla liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe, yarın TSİ 21.00'de Rusya'dan Lokomotiv Kuban'ı ağırlayacak.
Aynı grubun diğer Türk takımlarından Anadolu Efes ise Darüşşafaka Doğuş'u 15 Ocak Cuma günü TSİ 20.00'de Abdi İpekçi Arena'da konuk edecek.
İlk maçında Kızılyıldız Telekom ekibini evinde 85-84 mağlup eden Anadolu Efes, ikincisinde ise deplasmanda karşılaştığı Rusya'nın Lokomotiv Kuban takımına 78-77 yenilmişti.
Birinci haftada Unicaja Malaga'ya deplasmanda 70-62, ikincisinde ise evinde Cedevita'ya 79-72 mağlup olan Darüşşafaka Doğuş ise ilk galibiyetine ulaşmak için parkeye çıkacak.
THY Avrupa Ligi'nde Top 16 turu 3. hafta karşılaşmalarının programı (TSİ) şöyle:
- E Grubu
Yarın:
21.00 Fenerbahçe (Türkiye) - Lokomotiv Kuban (Rusya)
21.15 Panathinaikos (Yunanistan) - Kızılyıldız Telekom (Sırbistan)
21.45 Unicaja Malaga (İspanya) - Cedevita (Hırvatistan)
15 Ocak Cuma:
20.00 Anadolu Efes (Türkiye) - Darüşşafaka Doğuş (Türkiye)
- F Grubu
Yarın:
19.00 CSKA Moskova (Rusya) - Barcelona Lassa (İspanya)
15 Ocak Cuma:
19.00 Khimki (Rusya) - Laboral Kutxa (İspanya)
21.45 Real Madrid (İspanya) - Zalgiris Kaunas (Litvanya)
21.45 - Olympiakos (Yunanistan) - Brose Baskets (Almanya)
DİĞER
DİĞER HABERLER
-
THY EuroLeague'de play-off serisi 2. maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda Monaco ile karşı karşıya geldi. Sarı-lacivertliler mücadeleden skorla 93-88'lük skorla mağlup ayrıldı. İşte detaylar... -
THY Euroleague play-off 1. maçların en değerli oyuncusu Fenerbahçe Beko forması giyen Nigel Hayes-Davis oldu. ABD'li yıldız Monaco maçında 19 sayı, 7 ribaund ve 1 asistlik performans sergiledi. -
EuroLeague play-off turu ikinci maçında İsrail takımı Maccabi Playtika'yı 95-79 mağlup eden Yunan temsilcisi Panathinaikos'un Başantrenörü Ergin Ataman, yaşanan gerginliğin ardından rakip takımın teknik heyetinin kendisini tehdit ettiğini söyledi.