Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'dan flaş yabancı kuralı açıklaması! - Son dakika Beşiktaş videoları, Beşiktaş haberleri - Fotomaç
Videoyu Daralt

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'dan flaş yabancı kuralı açıklaması!

Kulüpler Birliği üyeleri, "yabancı futbolcu kontenjanı" konusunu görüşmek için Kulüpler Birliği Vakfı’nda bir araya geldi. Yabancı sınırlaması için 6+2+2 kuralının masaya yatırıldığı toplantı sona erdi. Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman toplantı sonrası yabancı kuralıyla ilgili açıklama yaptı.

Fikret Orman'ın ifadeleri şu şekilde:

Yabancı sınırlandırmasını konuştuk. Onunla alakalı fikrimiz şu. 2019-2020 sezonlarında sözleşmeler bulunuyor. Sistemin devamını istiyor. Yerli oyuncu teşviğinin de artırılması gerekiyor. TFF ile bunu konuşacağız. 3 kulüp hariç, bütün kulüplerimiz mevcut sistemin devam etmesini istiyor. Daha sonraki planlamada ise 12-10-8 gibi kademeli şekilde düşebileceğine dair bir görüş var. Ancak biz Beşiktaş olarak yabancı sınırının serbest olması gerektiğini düşünüyoruz. Bundan önce alınanan kararlar Kulüpler Birliği'ne sorularak alınmadı. Hukuki yetki federasyondadır. Biz görüşümüzü bildireceğiz, kararı federasyon verecek.

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
21 Mart 2019 , Perşembe
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    BİZE ULAŞIN