Mustafa Cengiz'den Ali Palabıyık'a sert sözler! "Hakem değil hakim"
Videoyu Daralt

Mustafa Cengiz'den Ali Palabıyık'a sert sözler! "Hakem değil hakim"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisiyle ilgili A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. Cengiz, maçın hakemi Ali Palabıyık'la ilgili "Kırmızı kart verildikten sonra Sn. Ali Palabıyık kendini hakem değil hakim yerine koydu. Biz yıllardır diyoruz hakemler hata yapabilir. Ama hatalar sürekli hale gelirse, bunda kötü niyet ararız. Palabıyık bunu bize hissettirdi. Müthiş rahatsız olduk."

Cengiz'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Maçı federasyon başkanımızla birlikte izledim. Dün herkes her şeyi gördü. Erman Hoca net ifadelerle yorumladı. Objektif bir izleyicinin kabul edeceği yorumları yaptı."

"PALABIYIK KENDİNİ HAKEM DEĞİL HAKİM YERİNE KOYDU"

"Kırmızı kart verildikten sonra Sn. Ali Palabıyık kendini hakem değil hakim yerine koydu. Biz yıllardır diyoruz hakemler hata yapabilir. Ama hatalar sürekli hale gelirse, bunda kötü niyet ararız. Palabıyık bunu bize hissettirdi. Müthiş rahatsız olduk."

"Hakemler takımlar arasında denge sağlamaya çalışıyor. Bir takıma kırmızı kart verdiyse diğerine de vermeye çalışıyor. Bu bizi rahatsız ediyor. Belki de Türk hakemliğinin gelişmemesindeki en önemli nedenlerden biri budur."

"Ben camiamın haklarını kendi haklarımdan daha fazla savunmak mecburiyetindeyim. Biz direkt MHK ile temasta bulunduk. Beylerbeyi'nde Sn. Sabri Çelik, Sn. Muhittin Boşat ile bir araya geldik. İstişarelerde bulunduk."

"Burada açık ve bariz hatalarda bulunulmuştur, bu bir takım aleyhine olmuştur: Galatasaray. Aynı hatalar rakibimize yapılsa samimi söylüyorum, aynı rahatsızlığı duyar aynı tepkiyi verirdik."

"FUTBOL DÜRÜSTÇE OYNANMALI"

"Futbol dürüst bir oyunsa dürüstçe oynanmalıdır. Pusu kültürüyle bir tarafa yaptım, bu tarafa da yapmalıyım diye olmamalı. Açıklamalarımızı virgülüne kadar seçerek yaptık. Dikkat edin açıklamayı akşama doğru yaptık. Video klip bir örnektir. Önemli olan açıklamalar."

"KİMSEYLE FİZİKİ BİR SAVAŞTA DEĞİLİZ"

"Biz kimseyle fiziki bir savaşta değiliz. Sn. Ali Palabıyık ile ya da bize ciddi puan kayıplarına sebep olmuş hata yapmış hakemlerle kişisel problemlerimiz yok. Biz sadece adalet yerine gelsin istiyoruz. Bir kişi hata yapmışsa onun cezalandırılmasını istiyoruz."

"Ali Palabıyık'la kişisel sorunumuz yok. Ama Palabıyık'ın sahadaki yönetimiyle sonsuza kadar sorunumuz, meselemiz, davamız var. Sadece Galatasaray için değil Türk futbolu için bu dava gerekli. Buna rakip taraftarların da inanmasını isterim."

"HİÇBİR CAMİAYI VE KİŞİ HEDEFE KOYMAK AMACINDA DEĞİLİM"

"Yoksa futbol yarışma olmakten çıkar. Pusu kültürü öne çıkar. Futbolda hiçbir yere gelemeyiz. Kusura bakmayın, biraz doldum. Hiçbir rakip camiayı, kişiyi hedefe koymak amacında değilim. Biz yarışan tarafız. Bu yarışın adalet içinde olmasını istiyoruz."

"BİR CAMİANIN KADERİYLE OYNAYAMAZSINIZ"

"Biz MHK ile bir saate yakın görüşmemizde şunu söyledik. Türk hakemliğinin nicelik olarak da yetersiz olduğunu belirttik onlar da bunu kabul etti. Niteliğinde de eksik var tabii. Onlar da yeterli sayıda hakem olmadığını, üst üste vermek durumunda kaldıklarını ifade ettiler."

"Bizim 400 milyon TL'ye yakın yıllık ödememiz var. Orada 10 tane rastgele çalınmış karar ile bir camianın kaderiyle rahatlıkla oynayamazsınız. Sadece Galatasaray için değil tüm takımlar için bu böyle. Biz bunları anlattık gereğinin yapılmasını bekliyoruz."

VAR konuşmalarını talep ettiniz mi sorusuna Cengiz, "Birçok duyum geldi gün içerisinde. Bunları filtreden geçirdik. Abdurrahim Bey'e gelen bilgi 'Yan hakemin iki kere ısrar ettiği' yönünde... Yazılı bir belge yok. Bir duyum geldi. Bu konuda yerel federasyon yetkilidir. İsterse açıklayabilir. Biz de yerel federasyona IFAB'ın sözlü şekilde açıklayın dediğini duyduk. TFF bunu açıklayabilir hiçbir engel yok. Ama açıklanmadı." dedi.

"VAR KONUŞMALARININ AÇIKLANMASINI İSTİYORUZ"

"Bu konuda birçok takımın canı yanıyor. Ama ben en çok şampiyonluk yolundaki Galatasaray'ın canının yandığını düşünüyorum. Twitter'da dünya gündemine girdik. VAR konuşmalarının açıklanmasını talep ediyoruz, istiyoruz."

"BAŞKA HİÇBİR KULÜPTE İDARİ İBRA YOK"

"Genel Kurul uzun sürdü. Yaklaşık bin kişi nasılsa ibra edildi diye düşünüp gitti. Bizim tüzükte idari ibra diye bir şey var. Başka hiçbir kulüpte yok."

"YABANCI SPORCULAR İBRASIZLIKTAN ETKİLENDİ"

"Özellikle yabancı sporcuların etkilendiğini söyleyebilirim. Bankalar olumsuz etkilendi. Futbol dışındaki branşlarda hala bu darbenin etkilerini hissediyoruz. Bu durumun olumlu etkilediği hiçbir şey yok. Yarın başvuru yapıyoruz bu kararı tümden iptal ettirmek için."

"Galatasaray'ın hukukçularını yüz metre yanımıza yaklaştırmıyoruz bu süreçte. Asla. Biz kendi hukukçularımızı yolumuza devam ediyoruz. Etik olarak..."

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
16 Nisan 2019 , Salı
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    BİZE ULAŞIN