SON DAKİKA

Cocu'dan hakem açıklaması! " Bu hakemle bunu yapabilmek çok zordu"

Cocu'dan hakem açıklaması!
25.10.2018 | 22:45

Fenerbahçe teknik direktörü Phillip Cocu, Anderlecht beraberliğinin ardından açıklamalarda bulundu.

Phillip Cocu'nun açıklamaları şu şekilde;

"Her iki takımın da istekli olduğu bir maçtı. İlk yarıda iyi oynadık ama hak ettiğimiz golü bulamadık. Orta sahada birçok top kaptığımızı gördük. Son derece hayal kırıklığı yaratan bir gol yedik, ceza sahasındaki ilk tehlikelerden birinde gol yedik."

BU AKŞAM PLANA SADIK KALDIK

"Devre sonrasında da ikinci golü erken gördük kalemizde. Anderlecht gibi bir rakibe karşı 2-0 geri düşüyorsanız işiniz çok zordur. Gördüğüm mücadele beni memnun etti, disiplinli mücadele ettik son ana kadar. Bu akşam plana sadık kaldık."

2-2'LİK SKOR DA MEMNUN EDİCİ

"İkinci gol iyi bir organizasyon sonrası gelmiş goldu. 3-2 de yapabilirdik. Böyle bir deplasman karşılaşmasında 2-2'lik skor da memnun edici."

"Herhangi bir fiziksel problemimiz olduğunu düşünmüyorum. Son perşembe-pazar maçına bakarsak o iki maçta en iyi sonuçları aldığımızı görebiliyoruz fiziksel olarak. Kısa zamanda iyi performans gösterebileceğimizi bize gösteren verilerdi o maçlar."

BUGÜN ŞARTLAR FARKLIYDI

"Bugün şartlar farklıydı. Saha içerisinde birçok kötü nokta vardı. Son 1.5 ayda fiziksel açıdan oldukça geliştiğimizi görebiliyorum."

"Bu akşam rakibin nasıl oynadığını gördüğünüzde üçlü savunma kararının doğru olabileceğini düşündük. Rakip forvetlerin nasıl arkaya sarktığını ve beklerinin ileride oynadığını görünce dörtlü oynamak risk olurdu."

TAKIMI TEBRİK EDİYORUM

"Orta sahamızın hata yaptığı iki anda bunun onların işine yaradığını gördük. Her rakibe karşı kazanmak istersiniz ancak bazen farklı sistemlerde oynamanız gerekir. Takımı tebrik ediyorum, iki farklı dizilimde de iyi işler çıkardıklarını gördük."

"Şunu da eklemek istiyorum, ofansif olarak da karar verdik. İki forvet oynadık ve arkalarında Benzia vardı, rakibimiz de üçlü savunma oynadı. Rakibin iyi ve zayıf yanlarını değerlendirmelisiniz her zaman, biz de buna göre tercih yaptık."

HAKEM HAKKINDA BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTEMİYORUM

"Hakem hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Yeterince dikkat çekti zaten. Sizler de iyi analiz etmişsiniz, maç içinde olanları gayet iyi gözlemlemişsiniz. "

"Oyuncularımız için çok iyi olan nokta var, ikinci yarıda 11 kişi kalmayı başarıp kırmızı kart görmediler. Bu hakemle bunu yapabilmek çok zordu."

BARIŞ ALICI'NIN NE ZAMAN OYNAYACAĞI ONA BAĞLI

"Barış Alıcı'nın ne zaman oynayacağı ona bağlı. Takım içinde rekabet var. Sezon başında her şey onun için çok iyiydi. Şu an farklı bir durumda, buna şaşırmıyorum. Bu durumdan çıkması için antrenmanlarda bunu göstermesi gerekiyor. Aynı Oğuz gibi."

OĞUZ'U İLK 11 OYNATMAYI BİLE DÜŞÜNDÜM

"Göstermiş oldukları gelişimler forma şansları da etkili. Oğuz'u ilk 11 oynatmayı bile düşündüm. Söylediklerimizi anlıyor ve çalışıyor. Barış'ın da bunları yapması gerekiyor. Yiğithan da aynı şekilde çok çalışıyor. Son dönemde o da iyi izler veriyor."

BAKKALİ KALİTESİNİ GÖSTERDİ BU AKŞAM

"Bakkali kalitesini gösterdi bu akşam. Birçok pozisyonda onu önlememize rağmen bunu kanıtladı. Birçok pozisyonda kademesindeydik, yakın markaj yaptık. Eski bir futbolcum çalıştığım takıma gol attığı için mutlu değilim ama kulübünde iyi iş yaptığı için onun adına mutluyum."