Başkanı 'ndan Sörloth açıklaması: 48 saat içinde...

Başkanı , yayında açıklamalarda bulundu. Bordo mavili kulübün başkanı Sörloth için, "48 saat içinde çözülürse çözülür, çözülmezse olacaklara bakacağız. Şu anda Trabzonspor'un sözleşmeli kiralık oyuncusu." dedi.

Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 16 Eylül 2020 Çarşamba 17:11 Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020 Çarşamba 17:38

Başkanı , Alexander Sörloth'un transferine ilişkin konuştu.

İşte o açıklamalar;

"2020-21 sezonunda maçların yüzde 50'sinden fazlasını oynadığı takdirde Trabzonspor kulübü Sörloth'u kulübünden satın alma hakkına sahiptik, bugün böyle bir durum söz konusu değil.

Leipzig ve 2 kulübün isteği vardı. Oyuncu da Leipzig'e gitmek istediğini ifade etmişti. Bu işin şu anda 4 tarafı var. Biraz sıkıntılı bir süreç. Oyuncu ile yapılan sözleşmede de, sürekli telaffuz edildiği için söylemekte sıkıntı yok, 9 milyon euroluk serbest kalma maddesi vardı. 4 tarafın mütabakatıyla çözülebilecek bir sözleşme. Trabzonspor ve Crystal Palace anlaşırsa olacak. Trabzonspor'un onayı olmadan oyuncuyu satamıyorlar.

Kulüp olarak bizim ciddi bir talebimiz vardı. Palace de aynı miktarı talep etti. Transfer gerçekleşirse, onlar 1 alacaksa, bende 1 aldığım taktirde müsade ederim. Leipzig de bunu verebilecek konumda değildi.

48 saat içinde çözülürse çözülür, çözülmezse olacaklara bakacağız. Şu anda Trabzonspor'un sözleşmeli kiralık oyuncusu."

BİZE ULAŞIN