Onazi Trabzonspor'da mı? - Son dakika Trabzonspor haberleri - Fotomaç
05 Ağustos 2020, Çarşamba

'da mı?

Onazi Trabzonspor'da mı?

Transfer döneminde 6 oyuncu alacaklarını belirten Başkanı Muharrem Usta, ". Bire bir görüştüğüm oyuncular oldu. Trabzonspor’un ekonomik olarak girdiği süreç bizi etkiliyor. Sadece değil kadromuzu tecrübeli isimlerle güçlendireceğiz" dedi.

Başkanı Muharrem Usta, NTV yayınında açıklamalar yaptı.

İŞTE USTA'NIN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

TRANSFERDE SON DURUM?
Trabzonspor son yıllarda hepimiz biliyoruz çok fazla oyuncu değişikliği yaşıyor. Onlarca oyuncu geliyor ve gidiyor. Bu sağlıksız yapı. Maalesef bizimle de böyle bir süreç yaşanacak. Bunu bizim gönlümüz istemez ama bir oyuncu her hangi bir takımda oynarken beyin olarak bitmişse, takım içine yerleşmemişse, dağılıyorsunuz. Trabzonspor bunu maalesef çok ağır şekilde yaşadı. Bu sene çok fazla oyuncu ile yolumuzu ayırıyoruz. Ama onda tam bir kararlılık içindeyiz. Çok kötü olması nedeniyle bunları yapmıyoruz, bizden giden oyuncular çok iyi performans sergileyebilir. O nedenle kararlılık içinde oyuncuları belirledik. Böyle olunca Ersun hoca ile konuştuk. Bizim takıma ne kadar oyuncu lazım. Şuana kadar kesinleşen 2 oyuncumuz oldu. Sol bek İbanez ve genç santrafor. O bizim geleceğimiz açısından önemli. Şimdi 6 daha alacağımız oyuncu var. Bayram'da yurt dışındaydım. Bire bir görüştüğüm oyuncular oldu. Trabzonspor'un ekonomik olarak girdiği süreç bizi etkiliyor. Oyuncu alacaksanız bonservisi oluyor. Trabzonspor'un geçmişine bakıp ne kadar sa peşin istiyorlar. Bizde onlara yeni bir yönetim olduğunu, güvenli ortam olduğunu anlatıyoruz. İyi bir noktaya geldiğimize inanıyoruz. Bizim taraftarımız rahat olsun. Belki gecikmek istemiyoruz ama bugün de yayına gelene kadar biten olur mu diye bekliyordum ama çok önemli değil. Yerleri belli oyuncular belli...

ONAZİ TRANSFERİ...
Sadece için yazılmıyor. Yazılan çok oyuncu var. Bunların bazıları doğru isimler. Bazıları hiç ilgilenmemiş isimler. Bitmemiş bir şey için konuşmak doğru değil. Biz Trabzonspor olarak şunu başarmış olacağız. Mümkün olduğu kadar genç oyuncular olsun istiyoruz. Tecrübesine ihtiyacımız olduğu bölgede bir iki tane olgun oyuncu olmasını istiyoruz. Aldıklarımızı yarın satabilelim. Fiyatları uygun olsun. Takım oluşturmak istiyoruz. Takım olmadan istediğiniz kadar oyuncu alın hiç bir faydası olmuyor. Trabzonspor bunu çok ağır ödedi.

AKYAZI STADI İLK SEYİRCİLİ MAÇI YETİŞECEK
Akyazı Stadı çok olağanüstü bir şey olmazsa 4. Maça yetişecek. İlk seyircili maçını o statta oynayacak. Bir taraftan bunu düşünüyoruz. Bu stat olmadan olmaz. Diğeri ekonomi. Ekonomi de çok zor günlerden geçtik ve devam ediyoruz. Geçtiğimiz ve geleceğimize baktığımızda şunu görüyorum. Her gün hoca ile görüşüyorum. Slovakya kampına giden oyuncularla Ersun hocanın orada çıkardığı sinerji olağanüstü. Bir iki tane gencimiz var ki çok iyi iş çıkarıyorlar. İnşallah sezonda parlayabilir. Giden kadro muhteşem çalışıyor. Ersun hocanın deyimiyle ben 3. Sezonda Trabzonspor'dayım, ilk defa disiplinli, olağanüstü, başarılı şekilde çalışan, 1 gram kilosu olmayan, sistematik kadro kurulmuş. Hala gelmediler denilebilir.

ALACAKLARIMIZ HAZIR OYUNCULAR
Ama alacağımız oyuncular hazır oyuncular. Avrupa ve Amerika kupalarında oynamışlar. Takımlarında oynamışlar. Hazır oyuncular. Bu bahsettiğim 6-8 kişi bence kamuoyu beğenecek. Bence onlarda katıldığında gelecek sene iyi bir takım ortaya çıkaracağız. 'de ortalama bir takım düşünün. Eğer takımın maaşları 10 ay düzenli ödensin, o takım Türkiye'de ilk 6'ya girer. Türkiye'de büyük oranda sıkıntı kurulan kadronun ödenememe sıkıntısı var.

ALACAKLAR YAPILANDIRILDI.. BORÇ KALMAYACAK
Biz şuan da Trabzonspor için şunu kuruyoruz. Bizim takımın 1 gün gecikmesi olmadan paralarını alacaklar. Birikmişleri var. Onları planladık. Son kalan paralarının bir kısmını Ağustos'ta ödüyoruz. 1 ay sonra da ödüyoruz. Hiç kimsenin parası kalmıyor. Biz o sorumluluk bilinciyle çok sağlıklı Trabzonspor getiriyoruz. Artık bu araç sağlıklı bir otobana girip yolunu bulacaktır. Bunun bilinciyle her attığımız adımı ona göre yapıyoruz. Sponsorlar var ki o tarafı da iyi şekillendiriyoruz.

  1. 16.07.2016
  2. Güncelleme: 16.07.2016 06:32

Onazi Trabzonspor'da mı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA