Bu dava kapanmaz - Son dakika Trabzonspor haberleri - Fotomaç
23 Ekim 2019, Çarşamba

Bu dava kapanmaz

Bu dava kapanmaz

"'nın 'şike var' diyerek ceza verdiği bir durumda, ulusal federasyonun 'şike yok' dediği ve konunun UEFA tarafından üstünün kapatıldığı bir örnek yoktur"

Kulübü, basında yer alan 'şike sürecinin tarafından kapatıldığı' yönündeki haberleri yalanladı ve Süper Lig'de şike yapan kulüplere ceza verilmeden, şike konusunun kapanmayacağını bildirdi. Hukuk Kurulu, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, UEFA Genel Kurulu'nda yapıldığı iddia edilen açıklamalar ve bunların yorumlarının medyada önemli bir yer tuttuğu ve bunun üzerine açıklama yapma gereği doğduğunu kaydetti. Açıklamada, "2010-2011 sezonunda gerçekleştirilen şike ve teşvik eylemleri; ahlakla bağdaşan ve ahlaklı insanların tenezzül edecekleri hareketler değildir. Bu eylemleri gerçekleştiren şahıslar, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi ve Yargıtay tarafından 'suç örgütü' olarak adlandırılmıştır. Temiz futbol isteyen futbolseverler, bu suç örgütüne karşı mücadele etmektedirler" denildi.

Ayrıca şu ifadeler kullanıldı:
*UEFA Genel Kurulu öncesi ve sonrasında yetkililerce yapılmayan açıklamaları yapılmış gibi göstermek, yapılan açıklamalardan olmadık anlamlar çıkarmak, basın ahlakıyla bağdaşmamaktadır.
*Unutulmamalıdır ki, Ligi'nde şike yapan kulüplere ceza verilmeden, şike konusu kapanmayacaktır. UEFA'nın 'Şike var' diyerek ceza verdiği bir durumda, ulusal federasyonun 'Şike yok' dediği ve konunun UEFA tarafından üstünün kapatıldığı bir örnek yoktur.
*UEFA, kişilerle ilgili futboldan men cezalarını henüz vermemiş olup, bahsi geçen şahıslarla ilgili cezalar önümüzdeki dönemde verilecektir.
  1. 30.3.2014

Bu dava kapanmaz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN