Eleştiriler iyi niyetli değil

Kulübü Başkanı , Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri bünyesindeki organik tarım alanıyla ilgili kendilerine yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 24 Haziran 2010 Perşembe 13:31 Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2010 Perşembe 13:31
Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, futbolcuların beslenmesi için organik tarım yaptıkları yerin eski halinin çöplerle molozların döküldüğü bir yer olduğunu belirterek, ''Bu bölgeyi daha verimli, üretken ve çevreyle uyumlu halde kullanabilmek adına çalışma başlattık'' dedi.
Bahsedilen alandaki eski görüntünün bir spor kulübünün bünyesine yakışmayan bir görüntü olduğunu ifade eden Şener, şunları kaydetti:

''Biz bu alanı değerlendirmek ve güzelleştirmek adına bir çalışma başlatmak istedik. Bölgeyi çöp ve moloz yığını görüntüsünden sıyırıp organik tarım ve doğal beslenme alanı olarak projelendirdik. Ayrıca bu projeyi hayata geçirirken futbolcularımızın tesislerimizi sahiplenmeleri, doğal ürünlerden faydalanmaları amacını da göz önünde bulundurduk. Birçok kulüp bu konuda bizden bilgi de aldı. Kulübümüze hiçbir ekonomik külfeti olmadan asgari ücretten iki personelin çalıştığı alanın aksine artı getirisi de söz konusudur. Bu konuda alkış beklerken bazı maksatlı çevrelerin eleştirileriyle karşılaşmamız da manidardır. Bu eleştirileri ne yazık ki iyi niyetli bulmuyoruz.''

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin doğu kısmında 2 dönüm arazi üzerine sera kurup, sporcu ve personelin organik beslenmelerini sağlamak amacıyla sebze ve meyve üretimine başlayan Kulübünde, doğal gübre ve yer altı suyu kullanılan serada domates, salatalık, biber, patlıcan gibi sebzelerin yanı sıra kavun, karpuz gibi meyvelerin de yetiştiriciliği gerçekleştiriliyor.

Bordo-mavili kulüp, sporcuların hayvansal ürünlerle de beslenmesini sağlamak amacıyla 4 inek ve çok sayıda tavuk almıştı.

BİZE ULAŞIN