Williams grand slam kazanmadan tenisi bırakmayı düşünmüyor

'li Williams, tüm zamanların en çok grand slam kazanan tenisçisi rekorunu egale etmeden emekliye ayrılmayı planlamıyor. Kariyerinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan Williams, bir kez daha zirveye çıkması halinde "tarihin en fazla grand slam turnuvası kazanan tenisçisi" unvanını ile paylaşacak.

Tenis Haberleri Giriş Tarihi: 23 Şubat 2021 Salı 16:44

Sezonun ilk grand slam turnuvası 'ta yüksek formuna rağmen yarı finalde Japon 'ya yenilerek elenen ve turnuvanın ardından yaptığı basın toplantısında tenise veda sinyali veren 39 yaşındaki Williams'ın antrenörü Mouratoglou, yıldız tenisçinin durumuna açıklık getirdi.

basınına konuşan Mouratoglou, 'ın doğum yapmasının ardından tenise grand slam kazanmak için döndüğünü ve bu hedefini gerçekleştirmek istediğini söyledi.

Williams'ın, Avustralya Açık sonrasındaki basın toplantısında duygusal anlar yaşamasının çok doğal olduğunu kaydeden Mouratoglou, "Sürekli birileriyle karşılaştırılmak, çok zor. Bu nedenle Serena çok hassas bir dönemde ve maçtan sonra duygusal anlar yaşadı. Onu çok iyi anlıyorum. En azından bir grand slam turnuvası kazanmadan tenisi bırakmayacağını çok iyi biliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bu sezon önlerinde şampiyonluk için 3 grand slam turnuvası daha olacağını vurgulayan Mouratoglou, "Serena'nın bunu başaracağına inanıyorum. O da inanıyor. İnanmasa tenisi bırakırdı. Kariyerinde elde ettiği büyük başarıların ardından ilk kez bebek dünyaya getirdi, ailesini kurdu ve tüm zorluklara göğüs gererek tenise döndü. Yeniden şampiyonluğa ulaşmak için inanılmaz bir çaba gösteriyor. Forma girmek için saatlerce çalışıyor. Grand slam kazanamayacağını düşünseydi tenise çoktan veda ederdi." ifadelerini kullandı.

Kariyerinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan Williams, bu turnuvalarda bir kez daha zirveye çıkması halinde "tarihin en fazla grand slam turnuvası kazanan tenisçisi" unvanını ile paylaşacak.

Son basın toplantısında gözyaşlarını tutamayan Williams, "Emekliye ayrılsaydım bunu zaten kimseye söylemezdim." diyerek toplantıyı terk etmişti.

SON DAKİKA