Başkanı 'den seyirci açıklaması!

Başkanı , ile yapılan toplantı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Özdemir, , , ve %30 seyirci kapasitesiyle oynanması için ve 'na resmi başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Süper Lig Haberleri Giriş Tarihi: 21 Ekim 2020 Çarşamba 19:29

Başkanı , ile gerçekleştirilen toplantı sonrası yaptığı açıklamada, tribünlere seyirci alımı ve beIN Sports'la aralarında yaşanan sorunlarla ilgili flaş ifadeler kullandı.

'de sadece localara seyirci alınmasının kulüpler için yeterli olmadığını belirten Özdemir, "Localarda taraftar almaya başladık ancak bu yeterli değil. TFF ve Kulüpler Birliği olarak Süper Lig, , ve %30 seyirci kapasiteyle oynanmasını istiyoruz. ve 'na resmi başvuru yaptık." dedi.

Türk futbolunun ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğini de vurgulayan TFF Başkanı, Kulüplerimiz pandemi sonrası çok ciddi bir dönemden geçiyorlar. Kulüpler Birliği ve TFF olarak ortak çalışma yaparak spor yasasına dair bazı madde değişikliği yapılmasını istemekteyiz." ifadesini kullandı.

YAYINCI KURULUŞA İHTARNAME!
Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş beIN Sports'la da aralarındaki sorunu çözemediklerini belirti ve şu ifadelere yer verdi:

"Maalesef şu ana kadar beIN Sports ile anlaşmaya varamadık. beIN Sports'un TFF ile yapmış olduğu sözleşmenin tüm maddelerine uymasını bekliyoruz. Bununla ilgili ihtarnameyi de TFF göndermiş bulunmaktadır."

SEPİL: BEKLENTİMİZ %30 KAPASİTEYLE MAÇLARIN OYNANMASI
Nihat Özdemir'le birlikte kameralar karşısına geçen Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı de tribünlere seyirci alınmasından yana olduklarını söyledi. Sepil, "Localara seyirci alındı. Korkmamamız gerektiği görüldü. Bizim beklentimiz, 'nın da önerdiği gibi yüzde 30 kapasiteyle oynanması. Bazı ülkelerde küçük kısıtlamalar olsa da birçok ülkede seyirciler tribüne alınıyor. Beklentimiz bunun hayata geçmesi." dedi.

SON DAKİKA