Sezer Öztürk Eskişehir'de

Eskişehirspor, Manisasporlu Sezer Öztürk ve Belçika'nın Mouscron takımının Bahreynli futbolcusu Jaycee John Okwunwanne ile anlaştı.

Süper Lig Haberleri Giriş Tarihi: 16 Ocak 2010 Cumartesi 16:48 Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2010 Cumartesi 17:40
Akşam saatlerinde Kulüp Başkanı Halil Ünal ile birlikte İstanbul'dan kente gelen futbolcuları, kent girişinde bir grup taraftar karşıladı. Ünal, yaptığı konuşmada, nokta transferler yapmaya çalıştıklarını belirterek, uzun süredir uğraştıkları Sezer Öztürk ve Jaycee John Okwunwanne ile anlaşmaya vardıklarını kaydetti.

Üç büyük takımın kadrosuna katmak istediği Sezer Öztürk ile 2,5 yıllığına anlaştıklarını ifade eden Ünal, Belçika'da oynadığı ilk devrede 8 gol atan Okwunwanne ile 3 yıllığına anlaştıklarını bildirdi. Futbolcuların camianın büyüklüğünü bildiklerini anlatan Ünal, ''Futbolcular buraya isteyerek geldiler. Başarılı olacaklarına inanıyorum'' dedi.

Futbolcular da Eskişehirspor camiasını layık olmaya çalışacaklarını bildirdi.

Ünal, başka transfer yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine, ''Bundan sonra belki takas usulüyle transfer yapabiliriz'' dedi. Ünal, Batuhan'ın transferi konusundaki bir soruyu ise, ''Beşiktaş'a teklif yaptık cevap bekliyoruz'' diye konuştu.

Ünal, Youla'nın durumuyla ilgili olarak da, ''Denizlispor ile görüşüyoruz. Caner ve Robert'in karşılığında Denizlispor'a gidebilir'' dedi.

Sağlık kontrolünden geçirilen Sezer Öztürk ve Okwunwanne'nin hafta içinde imza atacağı bildirildi.
BİZE ULAŞIN