Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan yeni açıklama! "..."

karşısında alınan mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın sözleri tepki çekmişti. Deneyimli teknik adam konuyla ilgili hesabı üzerinden bir açıklama metni yayınladı.

Sivasspor Haberleri Giriş Tarihi: 01 Aralık 2020 Salı 13:41

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, karşısında alınan 1-0'lık mağlubiyetin ardından yaptığı açıklamada maçın hakemine tepki göstermişti. Çalımbay konuşmasında, "Maçların hepsinde hakem arkadaşlarımızın çok büyük hataları var, özellikle maçında. Hakemler yürekli maç yönetsin, Galatasaray maçlarında falan korkmasın." ifadelerini kullanmıştı ve bu sözler sarı-kırmızılı camianın tepkisini çekmişti.

Deneyimli teknik adam hesabından bir açıklama metni yayınladı ve Galatasaray'ın ülkedeki en kıymetli takımlardan biri olduğunu söyledi. Çalımbay hakem hatalarını dile getirmek için verdiği örneğin, Galatasaray Kulübü ile bir problem varmış gibi değerlendirmenin boş bir çaba olduğunu ifade etti.

Rıza Çalımbay'ın açıklamaları şu şekilde...
"Merhaba; Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim. Dün akşam maç sonu yaptığım açıklamalarda hakem hatalarına dikkat çekmeye çalışırken verdiğim Galatasaray maçı örneğinin yanlış anlaşıldığını ve örneklerimin başka olumsuz durumlara çekilmeye çalışıldığını fark ettiğim için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Son zamanlarda beni ben yapan futbolu konuşurken ne kadar zorlandığım hatta hakem hatalarını konuşmaktan futbolumuzu konuşamadığım gerçeğinin tüm kamuoyu farkındadır.

Covid-19 sürecine, sakatlıklarımıza ve dar kadro yapımıza bir de hakem hataları sıklıkla eklenince, normalde gururla ifade etmemiz gereken temsilimizi bile gerginlik ve stres içerisinde geçirdiğimizi belirtmek durumundayım. Bu hatalar bu tempoda canımızı da yakmaya başlayınca hataları sürekli ifade etmek durumunda kaldım. Çünkü çok emek veriyoruz.

Galatasaray Kulübü bu ülkenin en kıymetli kulüplerinden biridir. Hakem hatalarını anlatmaya çalışırken verdiğim maç örneği üzerinden, benim Galatasaray Kulübü'ne olan sevgimin ve saygımın sorgulanması beni son derece üzmüştür. Konuyu benim Galatasaray Kulübü ile bir problemim varmış gibi değerlendirmek boş bir çabadır.

Bizler bu hafta çok önemli bir rakip karşısında ülkemizi temsil edeceğiz. Kendi içimizdeki hakem tartışmalarını ve hakem eleştirilerini de aslında yine kendi iyiliğimiz için yapıyoruz. Şimdi bir olma vaktidır. Hepinizin desteğini bekliyoruz. UEFA Avrupa Ligi'nde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek şu an düşündüğüm tek konudur. Hiç şüphe olmasın ki tüm şartlara rağmen yüreğimizle sahaya çıkıp yine elimizden ne geliyorsa yapacağız."

SON DAKİKA