Formula 1 pilotları yarışı öncesi açıklamalarda bulundu! 'dan şampiyonluk sözleri

Türkiye 'sinde mücadele edecek pilotlar, Intercity Park'ta düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. , Vettel, Raikkonen, Gasly, Verstappen, Grosjean ve Sainz yarış öncesi değerlendirmede bulundu.

Motor Sporları Haberleri Giriş Tarihi: 12 Kasım 2020 Perşembe 20:14 Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020 Perşembe 20:34

Formula 1'in 'da düzenlenecek yeni yarışı öncesi pilotlar görüşlerini ve hislerini basın toplantısında paylaştı.

LEWIS HAMILTON: BU PİSTTE SÜRÜŞ YAPMAK İNANILMAZ
Üzerimde baskı yok. Kendimi rahat hissediyorum. Tamamen yarışa odaklanmış durumdayım. Bütün bir sezonu adım adım düşündük. Burada da kazanmak için elimizden geleni yapacağız.


'da 10 yıl önce kazanmıştım. Bu pistte sürüş yapmak inanılmaz. Burada tekrar bulunmak güzel. Yeni araçlarla İstanbul Park Pisti'ni deneyimlemek, özellikle de 8. virajı geçmek ilginç olacak."

ŞAMPİYONLUK SÖZLERİ
Yedinci şampiyonluğu kazanmak tabii ki önemli ama mücadelemiz sadece bundan ibaret değil. Mücadele hep devam edecek, sadece sayılar değişiyor. Önemli olan insanlara, özellikle de bu sporu seven çocuklara bir mesaj iletebilmek. Hayal etmeliler ve hayallerini gerçekleştirebileceklerine dair girdikleri yolda inançlarını yitirmemeliler.

VETTEL: 8. VİRAJ ÇOK FAZLA TEKNİK GEREKTİRİYOR
2011'de burada galip gelmek benim için önemli bir başarıydı. Uzun zaman sonra yeniden buradayım. Eğlenceli bir pist. Yarıştığımda bunu hissetmiştim. Performans anlamında iniş çıkışlara sahne olabiliyor. Park Pisti, birçok yanıyla ilgi çekici ama en fazla göze çarpan yanı 8. viraj. Çok fazla teknik gerektiren bir pist. Yeni jenerasyon araçlarla burada yeniden yarışmak eğlenceli olacak.

RAIKKONEN: İSTANBUL'DA GÜZEL ANILAR VAR
'da kazandığım ilk yarıştan bu yana uzun zaman geçti. Geçmişte güzel anılar yaşadığım bir yer. Son olarak 2011'de buradaydım. Buraya tekrar gelmek harika. Keşke seyirci de olsaydı. Her pilot için zorlu bir pist. Nasıl gidecek göreceğiz. Yarışı sabırsızlıkla bekliyorum. Klasmanda takım olarak daha iyi bir noktada olmak isterdik. Sezonu elimizden geldiğince fazla puan toplayıp tamamlamak istiyoruz.

GASLY: İSTANBUL PARK EŞSİZ BİR PİST
Şehirde Formula 1 aracıyla gezmek güzel bir tecrübeydi. Şehrin tarihi yerlerinde aracımla bulunmak benim için heyecan verici oldu ama hız limitini biraz aşmış olabilirim. Şu ana kadar harika iki gün geçirdim. Park, teknik ve keskin virajlarıyla eşsiz bir pist. Yarın pistte yarışmak için sabırsızlanıyorum. Son yarışlarda yakaladığımız ivmeyi burada da başarılı olarak devam ettirmek istiyoruz.

VERSTAPPEN:YARIŞ İÇİN SABIRSIZIM
İlginç ve güzel bir pistte mücadele edeceğiz. Sürüş yapmak için sabırsızlanıyorum. Park'ın ünlü 8. virajını deneyimlemek harika olacak.

GROSJEAN: BURADA TEKRAR BULUNMAK GÜZEL
Uzun zaman önce GP2 yarışı için 'daydım. Burada tekrar bulunmak güzel. Bu sabah pistte yürüdüm, harika durumda. Güzel ve farklı bir pist. İyi bir noktada bitirebilmek için yarışta elimden geleni yapacağım.

SAINZ: ÇOCUKKEN YARIŞI İZLEMİŞTİM
Formula 1'i 10-15 yaşlarımda televizyondan takip ederken Türkiye 'sini izleme fırsatım olmuştu. Her zaman iyi bir pist olduğunu düşünmüştüm. Şimdi de burada yarışma fırsatı buldum. Bunun için mutluyum. İzlediğim yarışlardan piste dair az çok fikrim var ama burada yarış deneyimi yaşamak güzel olacak.

SON DAKİKA